Proč byste měli zvážit koupi repasovaného notebooku?

27.04.2022

Když už přemýšlíte o koupi nového notebooku, rozhodně byste měli zvážit i možnost takzvaného repas notebooku. Spousta lidí se této možnosti vyhýbá a v mnoha případech i dokonce odsuzuje, ovšem v následujících odstavcích budete ujištěni v tom, že se u dobrého prodejce rozhodně není čeho bát.

Co to vlastně ten repasovaný notebook je?

Jedná se o již z dřívějška používané zařízení, které ovšem nepochází od soukromé osoby, ale z prémiového business prostředí.

Ve většině případech se vyměňuje primárně akumulátor, či jinak řečeno baterie, která se téměř vždy opotřebuje jako první z komponentů. Následně může být celý interní prostor zařízení vyčištěný od kdejakých nečistot včetně prachu a zároveň vyměněna i termální pasta na procesoru a interní grafické kartě.

Někteří prodejci také kategorizují repasované notebooky dle jejich opotřebovanosti a kosmetických nedostatků do skupin od A do D, kde A je téměř bez jakéhokoliv nedostatku či dokonce žádného, až po D, kde stav zařízení je spíše uspokojivý.

Notebooky, které prodejci nabízí pocházejí od různých výrobců, například HP, Lenovo nebo Dell, tudíž si můžete pořídit jak zařízení s Windowsem nebo Linuxem, tak dokonce i s MacOS.

Kde se dají tyhle zařízení pořídit?

Například prodejce Digifit nabízí širokou škálu repasovaných notebooků, u kterých si dává silně záležet na poměru cena/výkon a zároveň nechává produkty projít modernizací, aby splňovaly veškeré moderní a v dnešní době náročné standardy, které si uživatelé během všech těch let vypěstovali.

Co se týče té modernizace, může jít například o přidání SSD disků, které velmi pomůžou rychlému chodu systému, jelikož na rozdíl od pevných disků neobsahují žádné mechanické části.

Ať už se budete rozhodovat jakkoliv, nezapomeňte volbu repasovaných notebooků vzít v úvahu, jelikož ve výsledku můžete ušetřit nejen peníze, ale i starosti.

Zdroj obrázku:

F8 studio / Shutterstock.com

komerční sdělení