Proč vybírat garážová vrata i podle typu otevírání?

20.01.2021

Garáž je skvělé řešení pro ochranu automobilu před nepřízní počasí, poškozením i odcizením. Mnoho majitelů rodinných domů garáž sice k dispozici mají, ale využívají ji jen zřídka, protože zajetí a vyjetí je zdržuje. Při správném výběru garážových vrat se však složitých příjezdů bát nemusíte.

Pro snadný vjezd 

Vše, co nám může zjednodušit život a ušetřit čas, je dobrá volba. Garážová vrata se vyrábí v mnoha variantách materiálu i designu, kromě nich a ceny by nás ale měl zajímat i typ otevírání. Právě ten často rozhoduje o tom, zda se nám garáž bude pohodlně používat i za několik let nebo v jakémkoli počasí. Vrata od garáže otevíráme i několikrát denně, jakákoli drobná překážka se tak může brzy stát otravným problémem. Jeho řešení pak může být nákladné, a tak začneme raději auto parkovat před garáží. Klasická dvoukřídlá vrata vyžadují prostor před garáží, což u některých novostaveb nebo naopak již starších domů nemusí vždy vycházet. Zajíždění do garáže po centimetrech, abychom se vešli a nic neodřeli, je přesně to, čemu se rádi vyhneme. Ideální je tak myslet i do budoucna na případné úpravy terénu nebo jeho změny. V současné době tak patří mezi nejoblíbenější typy vrata sekční a posuvná, která se otevírají zasouváním dovnitř garáže.

Strop nebo zeď

Otevírání dovnitř je výhodné v tom, že potřebujete před garáží jen minimální prostor. Je tak ideálním řešením i do míst, kde vyjíždíte z garáže přímo na ulici nebo chodník a s klasickými vraty by se blokoval provoz. Garážová sekční vrata se skládají z jednotlivých sekčních panelů spojených k sobě pružnými spoji, které se při otevírání zasouvají podél stropu garáže po vodicích kolejnicích. Stěny tak zůstávají volné pro umístění polic nebo regálů. Pro garáže s nízkým vjezdem, který by zasouvací mechanismus ještě snížil jsou pak vhodnější volbou posuvná garážová vrata. Ta se otevírají zasunutím podél stěny garáže, nedochází tak ke snížení výšky stropu. Jejich výhodou je možnost částečného otevření pro průchod osob, mohou tak sloužit i jako další vstup do domu třeba ze zahrady.

Vrata mohou být vybavena motorkem, dálkovým ovládáním pro snadné otevření nebo mít různé příslušenství na míru přesně podle vašich představ, například okénka.

komerční sdělení