Prodáváte nebo plánujete prodávat na Amazon-e? Trademark Vám může otevřít nové cesty k úspěchu!

01.06.2021

Přístup do Amazon Brand Registry je jedním z hlavních důvodů proč podnikatelé vážně přemýšlejí nad registrací ochranné známky. Kromě ochrany jedinečnosti samotné značky, tento krok poskytuje přístup k množství výhod, které otevírají nové možnosti a cesty k úspěchu.       

V Máji 2017, Amazon uvedl novou službu "Brand Registry" s cílem zlepšit ochranu a zvýšit profit značek prodávajících na Amazon-e. Registrovaná ochranná známka je jednou z klíčových požadavků na zařazení do tohoto programu. Momentálně, přes 350 000 značek využívá výhody, které prodeji v Amazon Brand Registry. 

Jak uvedl zakladatel společnosti VAReleyTech, která prodává unikátní psací potřeby právě na platformě Amazon, Adrian Vizireanu, "Potřeba chránit vlastní značku je podle mě zcela samozřejmá. A tento krok je ještě důležitější pro prodejce na Amazon-e, kde registrovaná ochranná známka nabízí řadu benefitů, včetně A+ obsahu, sponzorování značek, vícestránkových obchodů, analytiky a aktivní ochrany značky."

A+ obsah: Tato funkce umožňuje prodejcům na Amazon-e zobrazit příběh své značky a Rovněž funkce Nabízeno produkty prostřednictvím formátů RTF a médií, čímž zvyšuje konverze pro prodejce.

Sponzorované značky: Registrace do programu Amazon Brand registru takové umožňuje prodejcům používat cílen reklamu na podporu Růstu prodeje.

Vícestránkovými obchod: Jednou z klíčových funkcí tohoto programu je možnost Uspořádá nabídku produktů pomocí designu vícestránkovými obchodu a tak zjednodušit proces vyhledávání pro zákazníky.

Analýzy značek: Kromě funkčních výhod obsahuje Amazon Brand Registry i službu analýzy značek, která umožňuje prodejcům Lépe shromáždil a analyzovat údaje o chování zákazníků.

Proaktivní ochrana značky: Všechny podezření na porušení a nepřesných obsah se automaticky odstraní, čímž se zvyšuje úroveň ochrany značek prodejců.

Výsledkem je, že registrace do programu Amazon Brand Registry výrazně zvyšuje úroveň ochrany Vaší značky a umožňuje poskytovat zákazníkům vylepšené služby. Jiný slovy, tento program pomáhá prodejcům postupovat a Růst. Z praktického hlediska vede registrace v Amazon Brand Registry k 99% snížení počtu podezření z porušení duševního vlastnictví, přičemž přes 2,5 milión účtů a více než 6 miliard podezřelých produktů bylo zakázaných.

Registrace ochranné známky je klíčová požadavkem pro prodejce, kterým se chtěj zapojit do programu Amazon Brand Registry. V současnosti, tento program uznává ochranné známky registrované na úřadech duševního vlastnictví v následujících zemích: USA, Brazílie, Kanada, Mexiko, Austrálie, Indie, Japonsko, Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Nizozemsko, Turecko, Singapur, Saudská Arábie, Švédsko, Spojené království, Evropská unie, a Spojené Arabské Emiráty.

Pokud ještě nemáte registrovanou ochrannou známku, Amazon nabízí i samotnou službu jako Součást IP akcelerátoru. Služba Amazon IP akcelerátoru začíná poplatkem 600 dolarů za samotné podání žádosti, Což spolu s úředním poplatkem 210 dolarů činí celkem částku 850 dolarů. Zájemcům se navíc doporučuje zaplatit poplatek za vyhledávání značek v záznamech úřadů na ochranu duševního vlastnictví (500 $) nebo za komplexní kontrolu značky (1 800 $). To znamená, že celkové náklady na registraci ochranné známky prostřednictvím Amazon IP akcelerátoru se můžou snadno vyšplhat až na částku 2 650 dolarů.

Pro srovnání, společnost Trama nabízí registraci ochranné známky v USA za 11 300 CZK (495 $), včetně všech úředních poplatků a komplexní kontroly značky. Trama navíc poskytuje záruku vrácení peněz za úspěšnou registraci. Na základě zkušeností našich klientů (včetně VARelayTech), Amazon Brand Registry akceptuje ochranné známky registrovány naší společností Trama už od momentu podání žádosti, což výrazně zkracuje dobu čekání na využití těchto benefitů.

komerční sdělení