Profesní ocenění Mluvčí roku 2022 zná své vítěze

10.03.2023

Profesní organizace PR Klub, která ocenění Mluvčí roku pořádá, vyhlásila na slavnostním galavečeru 7. března 2023 v pražském hotelu NH Prague City vítěze v kategoriích Nejlepší mluvčí soukromého sektoru, Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru a PR tým roku.

Vítěze v jednotlivých kategoriích vyhodnotila porota složená z celé řady šéfredaktorů a redaktorů významných médií a také zkušených odborníků na PR a komunikaci.

Mezi TOP 3 nejlepšími komunikátory v kategorii Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru se na třetím místě umístil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

"Nominace a umístění ve finálové skupině bylo pro mě velkým překvapením a třetí místo mezi nejlepšími profesionály v oboru je úžasné. Velmi děkuji odborné porotě, kolegům z médií a všem kolegům z naší záchranky. Velké poděkování za podporu v mé profesi patří také manželce Markétě, která to se mnou nemá mnohdy vůbec jednoduché," popisuje svůj úspěch Prokop Voleník.

"Komunikace je strategickou rolí s obrovským vlivem na reputaci organizací a značek. Profesní ocenění Mluvčí roku proto ukazuje příklady TOP profesionálů, kteří dokáží nejlépe naplňovat strategické cíle organizací, pro které pracují, zároveň rozumí perfektně médiím a vzájemné synergie dokáží maximálně vytěžit," říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu a dodává: "Právě dobrá reputace a porozumění tomu, jaké hodnoty daná značka nese a zároveň co média očekávají, jsou základem pro její úspěšné a dlouhodobé fungování a dosahování cílů jejího vedení."

"Porota ocenění Mluvčí roku každoročně vyzdvihuje práci těch, kteří dlouhodobě projevují kvalitu své práce spojenou s etickými standardy profese, maximální profesionalitou, transparentností a také proaktivitou," říká Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu a dodává: "O výsledcích rozhodlo 18 profesionálů, z nichž přibližně polovina zasedá v porotě každý rok – díky tomu dokáže sledovat práci těch nejlepších komunikátorů v zemi v detailu i v dlouhodobém srovnání."

Zdroj TZ: ZZS ÚK