Projekt jediné, novodobé, české grotesky: FRANKIE

24.02.2022

V českém prostředí vzniká jediná groteska od dob Pana Tau. Je jí komediální groteskní projekt nesoucí název Frankie.

Projekt je ze stáje Grotesque Ent pod vedením herce a performera JK Sancheze.

V současné době má za sebou tento ojedinělý projekt již přes 25 krátkých skečů, ovšem letos vyšel také první krátký film s Tomášem Mátonohu, Matějem Ruppertem, Přemkem Forejtem, Janem Komínkem a Lukášem Tranem a JK Sanchezem v hlavní roli.

Proč groteska

jde o milý, nevulgární, leckdy satirický a důmyslný formát humorné komedie, který má nejen pobavit, ale také odlehčit od reálného světa. Proto byl jako hlavní hrdina zvolen človíček s namalovaným obličejem připomínající pouličního mima. Jedná se o nereálnou postavu chlapíka uvězněného v moderním světě.

Česká groteska Frankie zaujala i kanadskou internetovou televizi ComaTV, která nabídla spolupráci ve formě vysílacích práv projektu.

Hlavní protagonista JK Sanchez se těší také ze spolupráce se světoznámým divadelním komikem Michelem Courtemanche, kterého projekt Frankie nadchl natolik, že se stal součástí teamu a podílí se na přípravě gegů do dalších epizod.

Michel Courtemanche:

v 90.letech 20.století patřil mezi nejznámější a nejuznávanější jevištní pantomimické komiky světa. Se svou tour obletěl celý svět a pracoval také pro Cirque du Soleil (nejznámější novodobý cirkus na světě), jako lektor klaunských výstupů. Nyní se věnuje režii a psaní scénářů.

Projekt Frankie okomentovali také známé tváře českého showbusiness: Zdeněk Troška, Leoš Mareš, Eva Burešová, Přemek Forejt, Jiří Lábus, Martin Dejdar. Všichni se shodli na tom, že jde o unikátní, velmi milý a chvály hodný projekt, který má rozhodně co říci.

JK Sanchez - herec, moderátor, tanečník

S groteskou a komedií začal před více než 10 lety. Pohrával si s myšlenkou vrátit tento klasický humor opět na výslunní a proto vytvořil postavu roztomilého, prostořekého chlapíka jménem Frankie. Se svými skeči se dostal také do britského divadla Sadllers Wells Theatre London. Ve spolupráci s českými herci roztáčí kolotoč scének a humorných skečů.

Odkazy:

www.ceskagroteska.cz

https://www.csfd.cz/film/1028115-frankie-v-restauraci/prehled