Projekt Počítače dětem pomohl i v Jedličkově ústavu

19.05.2021

První obdarovanou je sedmiletá Lucinka, pro kterou je notebook jednou z mála možností, jak se účastnit výuky první třídy a naučit se psát. 

"První počítače a notebooky už má také Nadace Jedličkova ústavu, se kterou jsme na začátku května zahájili dlouhodobou spolupráci. Díky ní budeme v budoucnu pomáhat dětem, které nadace dlouhodobě podporuje. Zároveň jsme v prostorách nadace zřídili nové svozové místo projektu Počítače dětem na Praze 4," uvedla projektová manažerka Nikol Nevoránková.

Z darovaných počítačů a výrazné podpory měla velkou radost také ředitelka Nadace Jedličkova ústavu paní Irena Fodorová.

"Naše nadace už od roku 1990 všestranně podporuje děti a mladé lidi s tělesným či kombinovaným postižením. Činí tak buď přímou pomocí, případně prostřednictvím organizací, které poskytují potřebné služby v oblasti vzdělávání, sociální a pracovní rehabilitace, léčebných terapií, bezbariérové dopravy, osobní asistence i volnočasových aktivit," popisuje aktivitu nadace paní ředitelka.

Lucinka však není zdaleka jedinou, kdo potřebuje pomoc.

"Hlavní skupinou příjemců finančních prostředků jsou studenti a organizace kolem Jedličkova ústavu a škol v Praze, pomáháme však po celé České republice," dodává paní ředitelka, která s vděkem převzala další důležitou pomoc.

"Jsem rád, že jsme zahájili tuto dlouhodobou spolupráci, při které vidíme, jak IT technika pomáhá v rozvoji dítěte a vzdělávání, což je naším primárním cílem spolu s recyklací IT techniky," těší Ing. Roberta Novotného, autora myšlenky projektu Počítače dětem.

Projekt pomáhá po celé republice a kromě dětí uleví i rodičům, kteří se z různých důvodů ocitají v těžkých životních situacích.

"Každé dítě je výjimečné a potřebuje individuální přístup a pomoc jako Lucinka. I proto mě těší, že na základě doporučení paní ředitelky budeme nyní pomáhat i dalším dětem," dodává manažerka projektu Ing. Nikol Nevoránková.

Skvělou zprávou je otevření nového svozového místa projektu Počítače dětem na Praze 4, kterému Nadace Jedličkova ústavu nabídla své prostory, kam můžete přinést starší počítače, notebooky, tablety nebo příslušenství.

Zdroj: www.pocitacedetem.cz