Proměňte svůj obývací pokoj v domácí kino

01.03.2021

Důležitým a často zapomenutým aspektem je množství přirozeného osvětlení v místnosti.

Proměňte svůj obývací pokoj v domácí kino

Vstupenky do kina jsou stále dražší a teď, když kvůli uzamčení musíme také sedět doma, jsme rychle unaveni ze stejných 4 stěn. Proč si prostě nepřinesete kino? Čistá sedadla, levné občerstvení, vstup zdarma a žádné lidi, kteří hlasitě žvýkají nebo mluví. Lahodné!

Vyberte si prostor

Žádný pokoj není příliš malý na to, aby z něj bylo domácí kino. Často je ještě pohodlnější vzít si menší místnost, protože pak musíte méně zohledňovat například dozvuk zvuku. Samozřejmě: menší prostor znamená také méně lidí. Pokud nechcete s nikým sdílet své domácí kino, může to být nevýhoda. Musíte také vzít v úvahu vzdálenost mezi obrazovkou a pohovkou, ale to opět závisí na velikosti obrazovky. O tom později.

Dostatečné ztmavnutí

Důležitým a často zapomenutým aspektem je množství přirozeného osvětlení v místnosti. Nebo to vezmete v úvahu při výběru místnosti, ale může také stačit investovat do dobrých slunečních clon. Chcete jít o krok dále a opravdu nepustit paprsek světla dovnitř? Pak mohou řešení nabídnout také rolety. Skuteční levní fanoušci to mohou samozřejmě proměnit také v kutilský projekt. Zatemňovací závěsy lze snadno nastříhat a dokončit pomocí pásky na suchý zip. Přilepte zbytek pásky na suchý zip k rámu okna ve stejné výšce jako záclona a voilà: domácí zatemňovací závěsy. 

Perfect Acoustic vám s tím může pomoci: https://perfect-acoustic.cz/

Zajistěte extra zvukovou izolaci

Není nic otravnějšího, zvláště v kině, než špatný zvuk. Určitě to může pomoci investovat do kvalitnějších reproduktorů. Pokud ale váš prostor nespolupracuje, nedostanete se mnohem dále. Zvuk se odráží od stěn, ale také od podlahy. Při výběru vašeho pokoje může pomoci vybrat pokoj s kobercem jako podlahovou krytinou, protože pohlcuje zvuk. Například laminát jednoduše odráží zvuk. Pokud nemáte látkovou podlahovou krytinu, můžete také pracovat s podložkou, aby byla část zvuku absorbována. Pokud jde o stěny, je nejlepší investovat do pevného akustického panelu. Nemusí pokrýt celé vaše stěny. Panely jsou sestaveny tiše pomocí jednoduchého měření. Vyberete si tedy, kdy jste se zvukem spokojeni. Bojíte se vzhledu svého pokoje? K tomu existují akustické fotopanely, které chrání estetiku vašeho domácího kina.

Zaostřete svůj obraz

Jste připraveni nastavit své kino? Pak přichází ta nejlepší část: obrázek. Brzy si pomyslíte: kino potřebuje velkou obrazovku? Volba obrazovky však ve skutečnosti závisí na velikosti místnosti. Pokud je váš obrázek příliš velký, můžete rychle bolet krk, protože pro získání úplného obrazu musíte příliš otáčet hlavu. Pokud máte obrazovku nižší kvality a jste příliš blízko, můžete téměř spočítat pixely. Pokud je obrazovka příliš malá, efekt vám bude chybět. Naštěstí existuje řada pravidel, která vám pomohou vybrat si obrazovku bez bolesti krku a bez nutnosti použití dalekohledu. Vezmete maximální vzdálenost od pohovky k místu, kde bude obrazovka, a vydělíte ji 1,5. Toto číslo je pak maximální úhlopříčkou obrazovky v cm. Máte již obrazovku? Můžete také vypočítat obráceně: úhlopříčku obrazovky (např. 40 palců = 102 cm) krát 1,5 a 2,5. Ideální vzdálenost od obrazovky je pak mezi těmito 2 čísly (vzdálenost 153 a 255 cm). Chystáte se na vyšší rozlišení, například 4K nebo 8K? Pak můžete sedět trochu blíž.   

komerční sdělení