Průmyslové váhy najdou uplatnění ve všech odvětvích

07.08.2021

Bez průmyslových vah a vážících systémů se dnes již žádné odvětví průmyslu neobejde. Průmyslové váhy najdou své využití nejen během zpracování surovin, ale také v rámci příjmu a kontroly materiálů vstupujících do výroby, během balení a kontroly hotových výrobků a samozřejmě i při jejich přepravě.

Sortiment průmyslových vah je velmi rozsáhlý

Prakticky v každé firmě je potřeba něco přesně zvážit. Díky tomu mají průmyslové váhy poměrně široké uplatnění - od laboratorních vah, používaných ve výzkumných a podnikových laboratořích na vážení mikroskopických množství, až po mostové váhy, které se používají v dopravě při vážení celých nákladních vozidel.

Speciální kategorií vah jsou i průmyslové podlahové váhy, které se nejčastěji zabudovávají přímo do podlahy a jsou určeny pro vážení rozměrnějšího zboží, materiálů, surovin či potravin.

Jak vybrat průmyslovou váhu

Ať už se snažíte vybrat průmyslovou váhu do laboratoře, do skladu, pro dopravu, stavebnictví nebo jiné průmyslové odvětví, měli byste mít při jejím výběru předem promyšlené, jak velké a těžké předměty budete na přístroji potřebovat zvážit. Podle toho je třeba zvolit jak vážicí plochu, tak také minimální a maximální rozsah vážení, který by váha měla mít.

Rozsáhlou nabídku průmyslových vah špičkové kvality naleznete například u opavské firmy Kadlec Váhy. V jejich širokém sortimentu naleznete nejen průmyslové váhy od nejlepších světových výrobců, schopné zvážit s vysokou přesností cokoli od šroubku po nákladní automobil, ale také pestrou paletu služeb včetně kompletní montáže a odborné demontáže průmyslových vah, jejich kalibrace i s vystavením kalibračního listu. Vaši váhu vám zde také úředně ocejchují podle platných státních norem. Pokud průmyslovou váhu potřebujete jen dočasně, můžete si ji zde dokonce jen půjčit.

komerční sdělení

Image by Peter H from Pixabay