První pivo je na nás: Pilsner Urquell podpoří hospody největší akcí v historii pivovaru

26.05.2020

Od 25. května se naplno obnovuje provoz hospod a restaurací. Jejich znovuotevření podpoří plzeňský pivovar dosud největší akcí v dějinách s názvem "První pivo je na nás". Každý zákazník, který si objedná pivo v hospodě, kde mají Pilsner Urquell na čepu, dostane další pivo na účet pivovaru. Prazdroj plánuje milovníkům piva načepovat celkem milion piv a podpořit tímto krokem hospody v jejich nastartování.

"Naše ekonomika i celá společnost potřebují nové impulsy a podporu. Věděli jsme, kdy se zastavit a zůstat doma - ale víme také, že je potřeba zase uvést vše do pohybu," vysvětluje Václav Berka, emeritní sládek Plzeňského Prazdroje.

Každý, kdo si objedná pivo v hospodě nebo restauraci, kde se se čepuje Pilsner Urquell, dostane další pivo na účet pivovaru. O posezení s přáteli u dobrého čepovaného piva bude nejspíš velký zájem, čemuž nasvědčuje situace po otevření zahrádek.

"Uplynulé týdny byly pro naši hospodu náročné, i když nám částečně pomohl prodej přes okénko nebo štamgasti, kteří si koupili voucher v projektu Zachraň hospodu. Sám už se ale nemůžu dočkat, až si zase stoupnu za pípu a budu moci svým hostům načepovat pořádné pivo jako dřív," říká Simon Balonek, vítěz soutěže Master Bartender z pražské hospody U Kruhu.

Akce je omezená na jedno pivo na osobu a platí do vydání poskytnutého množství dané provozovně. Aktivitu "První pivo je na nás" mohou podniky uspořádat kdykoli v termínu od 25. května do 7. června podle toho, kdy plánují otevřít a kdy budou na akci pro hosty připraveni. Seznam zapojených hospod naleznete na www.pilsner-urquell.cz v sekci Aktuality.