První soustředění finalistek Miss České republiky a zahájení prodeje šperků z Kolekce Miss. Výtěžek putuje na humanitární pomoc

17.08.2019

Finalistky Miss České republiky za sebou mají první soustředění, kde některé z nich poprvé zažily módní přehlídku či profesionální focení. Byly součástí výstavy Křehká krásy 2019, kde byl slavnostně zahájen prodej šperků z Kolekce Miss.

V neděli 11. srpna skončil 8. ročník výstavy Křehká krása 2019. Pořádající Svaz výrobců skla a bižuterie a jeho partnery potěšil zejména další nárůst návštěvnosti a pozitivní reakce ze strany vystavovatelů i návštěvníků. Velkým oživením byla účast finalistek soutěže Miss České republiky, které vystoupily v rámci doprovodného programu na letní scéně jabloneckého Eurocentra. Úspěch měly i nové kousky bižuterie s názvem Kolekce Miss České republiky, na jejíž tvorbě se podílelo šest šperkařských firem.

Dívky strávily v severních Čechách celkem 5 dní, kde zažívaly své první soustředění.

"Celé soustředění je pro nás časově a energicky náročné, ale odneseme si mnoho zážitků a nové znalosti. Navštívily jsme místní útulek Dášenka, měly jsme workshop focení a pózování, workshop líčení s Adélou Andělou Bursovou, nechybělo focení v terénu s Alešem Funkem, Karlem Judou a Robertem Novotným. Zažily jsme focení na eskalátorech i v písku na pláži. Největší odměna toho všeho ale byla vždy výborná večeře a relax na hotelu Premier v Janově nad Nisou, kde se o nás královsky postarali," uvedla finalistka Nikola Kokyová.

Zúčastněné finalistky na soustředění obdržely první ceny od sponzorů soutěže (Fixed a Brazil Keratin). O pitný režim se postaraly Karlovarské minerální vody s nápoji Aquila a Veritea. V rámci Křehké krásy finalistky měly módní přehlídky a promenádu v plavkách. Během všech dní dívkám mohli návštěvníci dávat své hlasy. Ta nejsympatičtější obdržela titul Tvář Křehké krásy 2019 a objeví se na billboardech a reklamních materiálech na výstavě Křehká krása 2020. Vítězkou se stala Aneta Dvořáčková z Otrokovic.

Spokojenost je s komerčními výsledky výstavy. Většina vystavovatelů hlásí rekordní prodeje a rostoucí zájem o luxusnější výrobky. V krásných plusových číslech je i prodej šperků z Kolekce Miss České republiky. Součástí výstavy byla i incomingová mise Ministerstva průmyslu a obchodu, které se zúčastnily delegace obchodníků z Kazachstánu a Jekatěrinburgu. V průběhu obchodních jednání byly dohodnuty konkrétní kroky k organizaci distribuční sítě v Kazachstánu a Sverdlovské oblasti Ruské federace. Na výstavě také proběhla celá řada jednání o prezentacích bižuterního průmyslu v Praze, na veletrhu Konventa Löbau 2020 a ve Wroclawi.