Pulzující syntezátory a chytlavá melodie: We Are Domi přicházejí s novým singlem

05.04.2024

Text Love Every Part of It odhaluje nástrahy společenských očekávání ve vztazích.

Tato nová skladba, Love Every Part of It, od We Are Domi, česko-norského elektro-popového tria složeného z Dominiky Haškové, Benjamina Rekstada a Caspera Hatlestada, se nedávno dostala na světlo světa. Produkovali ji Ronald Janeček a Frankie Harper, a spolu s Elsy Søllesvikovou napsali text. Klip k písni, který režíroval Ruy Okamura, přináší nový vizuální zážitek, zachycující zdánlivě lineární průběh času jedné kapitoly v životě Domi.

V textu písně se trio zasazuje do problému společenských tlaků.

"Spolu s kamarády, kterým není ani třicet, občas zažíváme záblesky obav, že nefungujeme podle společenských očekávání jak v lásce, tak v práci. Hned první sloka řeší, že bych si už i já měla dát svůj život dohromady. a vědět přesně, kdo jsem, když už jsem dospělá," popisuje zpěvačka Dominika Hašková.

S tanečními beaty, pulzujícími syntezátory a chytlavou melodií se téma refrénu obrací.

"Nakonec jsem stejně dospěla k tomu, že by se člověk neměl v takových situacích brát příliš vážně. Každý máme nějakou životní dráhu a neměli bychom se porovnávat s životy jiných a spíše jet ve svém tempu. A hlavně být šťastní. Prostě dělat, co je pro nás správný, a ne to, o čem ostatní říkají, že je správné," uzavírá zpěvačka.

Klip k Love Every Part of It je vizuálním perličkou. "S kameramanem Tomášem Šťastným jsme zvolili neortodoxní způsob snímání, který sleduje jednu kapitolu v životě Domi zdánlivě v jednom záběru, a vytváří tak pocit lineárního průběhu času. Kamera byla po celou dobu natáčení na jednom místě a točila se pomocí motion controlu, který nám umožnil odehrát každou situaci zvlášť a pak v postprodukci je spojit dohromady," popisuje režisér klipu Ruy Okamura.

"I když pocitově je klip minimalistický, tak byl extrémně náročný při natáčení a postprodukci. Po každém záběru jsme museli předělávat interiér karavanu, střídali se do toho různé světelné atmosféry, nastali různé technické problémy, a tak jsme nakonec byli na place 18 hodin," dodává režisér.

We Are Domi, sídlící v Praze, přitáhla pozornost svou unikátní směsí skandinávského popu a elektropopu. Kapela se stala zástupcem České republiky v Eurovizi 2022 s písní "Lights Off", která na YouTube překonala 1,2 milionu shlédnutí.

Zhlédněte si videoklip k písni Love Every Part of It zde: We Are Domi - Love Every Part Of It (Official Music Video)

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: BrainZone