Recenze Xiaomi Redmi 9: Kvalitní mobil za rozumnou cenu

16.03.2021

Uvažujete o nějakém hodně dobrém mobilu, který ale nebudete kupovat jen kvůli značce a prestiži? Pokud ano, rozhodně se vyplatí vsadit na modely, jež jsou z hlediska funkcí poměrně dobře vybavené a vyznačují se také trendy designem. Mezi takové zcela určitě patří také Xiaomi Redmi 9. Za cenu pohybující se kolem 5 000 korun si koupíte poměrně zajímavý telefon, jenž má rozhodně co nabídnout. Podívejme se tedy na jeho základní charakteristiku. Předností má určitě dostatek.

Zpracování je solidní nejen na pohled

Na tento mobilní telefon se stačí jen podívat a zjistíte, že jeho plastové tělo představuje jakýsi standard pro telefony v této cenové relaci. Kovové modely jsou spíše výsadou vyšších řad jednotlivých značek. I tak je ale samotný mobil odolnější než třeba skleněné modely. Vroubkovaný design je určitě hodně zajímavý a vyznačuje se maximální mírou originality. V ruce navíc nebude klouzat, což se rozhodně také cení. Vynikající, a ne zrovna dvakrát typická pro levné mobily je expresně rychlá čtečka otisků prstů. U tohoto mobilu se s ní setkáte. Rámečky displeje jsou vcelku masivní. 6,53" IPS displeje ale bezesporu oceníte. Notifikační diodou telefon nedisponuje.

Solidní hardware

Výbava je rozhodně přijatelná. Vždyť Mediatek Helio G80 kombinovaný s 4 GB RAM a 64 GB úložištěm už slibuje solidní výkon. Ano, setkat se lze i s verzí nabízející pouze 3 GB RAM a 32 GB, nicméně je zbytečné šetřit tímto způsobem 500 Kč. Jinak není problém paměť ještě rozšířit pomocí paměťové karty. Počítejte ale se spoustou předinstalovaných aplikací. Výhodou je samozřejmě také zdířka 3,5 mm jack. Zapomenout nelze ani na FM rádio.

Slabší fotoaparát až tak nevadí

S fotoaparáty se u tohoto modelu doslova roztrhl pytel, jsou na tomto mobilu celkem tři. Hlavní, dále také šíře a zapomenout nelze ani na makro. U hlavního 13MP se setkáme s vcelku průměrným výkonem. Fotky jsou ve srovnání s dražšími mobily poměrně měkčí. Zoom je digitální. Pokud se podíváte na levné mobily, zjistíte, že jde o jakýsi průměr. Pokud uvažujete o solidním mobilu za nepřemrštěnou cenu, pak se Redmi 9 určitě hodí.

Zdroj obrázku:

wavebreakmedia / Shutterstock.com

komerční sdělení