Romantická komedie Přání Ježíškovi představuje trailer

17.09.2021

Už 11. listopadu vstoupí do kin nová česká komedie Přání Ježíškovi.

V romantickém snímku, za kterým stojí režisérka Marta Ferencová a producent Adam Dvořák, nebude nouze o vánoční atmosféru, emoce, humor, ale i známé tváře jako je Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Elizaveta Maximová nebo Richard Krajčo. Nyní tvůrci představují trailer.

Vánočně naladěný film vznikal před rokem v Praze, Brně a Josefově Dole, i když počasí mu příliš nepřálo.

"Potřebovali jsme sníh, ale sehnat dostatek sněhu ve chvíli, kdy není, bylo náročné. Stejně jako natáčet v době covidových opatření," svěřil se střihač a producent filmu Adam Dvořák.

Už od druhého listopadového týdne si tak budou moct diváci užít Vánoce na plátnech kin.

"Je to film opravdový, od srdce, emotivní. Proplétají se tam různé příběhy, každý z těch hrdinů něčím prochází a je to pro něj složité. Zároveň má film v sobě naději. Lidem přeji, aby se na něj podívali a uvěřili, že se o Vánocích můžou dít zázraky jako v tomto filmu," navnadila diváky herečka Hana Vagnerová.

"Je to taková pohádka pro dospělé. Tu člověk občas potřebuje, aby zjistil, že věci jsou ještě v pořádku," dodal představitel hlavní role Richard Krajčo.

"Doufáme, že ten film zahřeje, pohladí a dojme," doplnila Elizaveta Maximová.

Romantickou komedii ve stylu britské klasiky Láska nebeská, ke které film přirovnává sama režisérka Marta Ferencová, natáčeli filmaři v Josefově Dole, Praze a Brně.

"Je tam velká paleta emocí, typů postav, vztahů. Baví mě, že každou chvíli děj přeskakuje z jednoho příběhu do druhého a že to nenudí a diváka to táhne stále dopředu," svěřila se slovenská režisérka, která má na svém kontě velmi úspěšné filmy jako Všechno nebo nic nebo Příliš osobní známost.

"Tenhle film má krásný scénář," doplnil herec Jaroslav Dušek, který ve filmu opět tvoří pár s Evou Holubovou. "Jsem hrozně ráda za tohle setkání," dodala herečka.

V traileru se objeví také například Petr Vaněk, Jiří Langmajer, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Jiří Burian nebo Veronika Khek Kubařová.

Film vznikl v produkční společnosti Movie Adama Dvořáka. Do kin jej uvede společnost Bioscop 11. listopadu 2021.

originální název: Přání Ježíškovi
rok výroby: 2021
země vzniku: Česká republika
přístupnost: přístupný bez omezení
režie: Marta Ferencová
producent: Adam Dvořák
výkonná produkce: Kateřina Špůrová, David Rauch
vedoucí postprodukce: Tomáš Srovnal
scénář: Karolina Szablewska, Marcin Baczyński
kamera: Mário Ondriš
architekt: David Dubenský
kostýmy: Petra Puldová
masky: Lenka Nosková
střih: Adam Dvořák
hudba: James Harries
zvuk: Tomáš Orasmus

obsazení: Elizaveta Maximová, Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Hana Vagnerová, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Veronika Khek Kubařová, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Petr Vaněk, Veronika Marková, Arnošt Goldflam, Jiří Burian, Michal Isteník, Valentýna Bečková, Jakub Barták, Nico Klimek, Irena Máchová, Jordan Haj, Michal Bumbálek, Milan Němec a další.

Hlavní mediální partner: Televize Nova
s podporou: Města Brno a prostřednictvím Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek
distributor: Bioscop, www.bioscop.cz
PR filmu: Johana Turner, TURNER PR, www.turner.cz
PR distributora: Jana Šafářová, Bioscop, www.bioscop.cz