Rozhovor s Anetou Christovovou

18.11.2021

Přečtěte si rozhovor s Anetou Christovovou - autorkou knihy Stará, tlustá, blbá, aneb STB zasahuje.

Z jakého posledního dokončeného projektu máte radost?

Zcela jistě z knížky Stará, tlustá, blbá, aneb STB zasahuje, kterou jsme napsaly s Trojhlavou saní a nedávno nám ji také v Hotelu U Prince pokřtili naši miláčci Jirka Babica, Geňa a Milánek Peroutka. No a mám taky velkou radost z čerstvě rozjetého projektu @OttAneta, což je podcast, který děláme s Ottou Seemannem, moderátorem Beat radia, a krafeme o životě, u kterýho když nic jinýho, tak posluchače uspokojí alespoň naše hlasy.

Co pro vás znamená vaše profese? Je to splněný sen, zábava, tvrdá práce?

Všechno tohle dohromady a furt to není dost. Je to prostě můj život.

Co je vaše vysněná meta a životní cíl?

Oooh, těch snů a cílů bylo tolik. Některé se splnily málo, jiné hodně a další vůbec. Dost se jich postupem času taky změnilo. Ale o tom to je, prostě osud. Někdy dřete jako vůl, a nic z toho, jindy neuděláte vlastně nic moc a i tak přijde odměna. Štěstí je věc, která když vás potká, máte vyhráno a když ne, musíte si to vydřít a stejně to není záruka. Takže je vždycky lepší narodit se pod šťastnou hvězdou.

Prozradíte, na jakém hobby či vášni jste zdravě závislá?

Neexistuje zdravá závislost, vždycky je přehnaná a musíte ji celý život kontrolovat a ovládat, jinak se pokaždé vymkne z rukou. Moje se jmenuje sladké neřesti, zmrzlina apod. Ale taky moje rodina a práce, to je teprve závislost

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

Toho je víc, záleží, co zrovna moje tělo či duše potřebují. Často to je zevling, prostě nic nedělat, relax, koukat na TV nebo jen tak čumět do zdi. Pak samota, a ten klid s ní spojený. A v neposlední řadě rodina i přátelé nebo jakákoliv skvělá společnost. 

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Zatím se soustředím na přítomnost, plánuji maximálně tak dovolenou. Takže točíme rozhovory nejen o jídle v pořadu NeŽerTo!, dělám na instagramu takový funny videa Deník tlustý kočičandy, s holkama Trojhlavou saň a pak s Ottou náš podcast @OttAneta. Jako je toho furt málo, ale nejvíc mě to baví.

Co vy a filmy? Baví vás jejich sledování? Jaký žánr máte nejraději?

Baví, nejvíc, jsem filmový maniak. Ale mezi topky patří animáky, komedie a cokoliv k zamyšlení. A zbytek si pouštím podle momentální nálady.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Můj partner Prince, pač chlap bez humoru je jak bez koulí. Taky můj táta, a holky z Trojhlavky - Linda s Vladěnkou, a Otta z @OttAneta a taky přátelé, protože proč bychom jinak ty kamarády měli, že jo.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Když má člověk štěstí, to je štěstí. A taky, když jste se sebou a se životem spokojený.

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Foto: osobní archiv Aneta Christovová