Rozhovor s finalistkou Miss České republiky 2019 Monikou Melčákovou

24.06.2020

Přečtěte si zajímavý rozhovor s finalistkou Miss České republiky 2019 Monikou Melčákovou.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za zatím největší úspěch?

Každý takový úspěch je jen třešničkou na dortu za tvrdou práci. Každý malý úspěch vás posouvá dál a dál. I drobný úspěch vám dodá potřebné sebevědomí do dalších pokusů. Ale stejně důležité jsou i neúspěchy, ze kterých je třeba se poučit.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete zůstat ve světě modelingu, focení a krásy nebo máte jiné priority?

Pět let je hrozně dlouhá doba. To už se zřejmě ve světě modelingu nevidím. Fotomodeling je reálnější cesta. V brzké době si budu hledat stabilnější práci než je modeling a za pět let budu třeba toužit po založení rodiny. Uvidíme, teď nevím. Ale mám ráda, že život není přesně daný a nikdy nevíte, koho potkáte a kam vás zanese, co prožijete. Těším se na vše, co přijde.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Jako malá jsem pořád poskakovala. Takže když mi bylo 7 let, začala jsem tancovat latinsko-americké tance. Tancování mě hodně bavilo. Chtěla jsem být tanečnice.

Jednu dobu jsem také chtěla být princeznou, ale bylo to velice krátké období a vlastně až díky Tváři roku 2019 jsem získala svou první korunku. Druhou pak v semifinále Miss České Republiky 2019.

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Za přednosti mého charakteru považuji pracovitost, vytrvalost, spolehlivost a odhodlání zkoušet nové věci.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Nemám nikoho konkrétního jako symbol. Je spousta krásných žen i mužů, ale nesmí chybět charakter. Krásný bezcharakterní člověk se vám časem zoškliví. A naopak. Důležitější je vnitřní krása.

Kdo vás ve vaší kariéře nejvíc podporuje?

Největší podporu mám samozřejmě v rodině. Podporují mě nejen morálně, ale rodiče mě podporují i finančně. Bez financí bych na úspěchy, které mám, nedosáhla. Závodím v amatérských soutěžích a vše si hradíme sami. Pokud se vám nepoštěstí a nemáte nějakého sponzora. Hradíte si suplementy, startovné, cestovné, ubytování, dopingové testy (je-li to vyžadováno), nástřik barvy, musíte se umět líčit, mít slušivé plavky, boty na podpatcích atd. Není to nejlevnější sport.

Kdo je vaším vzorem?

Žádný konkrétní vzor nemám. Ale ráda se inspiruji lidmi, kteří mě zaujmou svým vystupováním a vlastnostmi.

Co váš životní styl? Sportujete a žijete zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Ano, hodně sportuji. Každý, kdo někdy dělal Bikini Fitness, tak ví, jak náročný je to sport. Jsem skoro denně v posilovně a bez vhodné vyvážené stravy nemáte šanci tento sport dělat jak úspěšně, tak i dlouhodobě bez zdravotních problémů. Na počátku, když jsem s Bikini Fitness začínala, tak moje strava byla hodně nevyvážená. Řekla bych až extrémně. Odrazilo se to i na zdravotním stavu. Byla jsem malátná, unavená, nervózní. Ke konci sezóny jsem byla i hodně vyhublá. To se mi příliš nelíbilo. Absolvovala jsem tedy kurz, kde jsem se naučila vše si řídit sama, aby mé tělo nestrádalo, protože Bikini Fitness a studium na FTVS jsou dohromady velmi fyzicky náročné. Ve stravování se držím zásady 80:20. To znamená, že většinu času se stravuji zdravě, ale pokud mám chuť na něco nezdravého, tak si to bez výčitek dopřeji.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

1. Dokončit studia na FTVS.

2. Nadále se věnovat Bikini Fitness.

3. Najít si dobrou práci, která mě bude bavit a zároveň mě uživí.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Mým životním mottem je "CESTA JE CÍL".

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Z vlastní zkušenosti vím, že je potřeba na sobě neustále pracovat a též se při prvních neúspěších hned nevzdávat. Pro mě nikdy nebyly prioritou medaile a poháry. Dle mého životního motta "CESTA JE CÍL" mám ráda ten proces, který k eventuálnímu úspěchu vede. Ať už je to cvičení v posilovně, dodržování zdravé stravy, nácvik chůze, zdokonalování líčení atd. Někdy je samotným úspěchem to vše vydržet. Mějte proto rádi to, co děláte.

Jak důležitý je pro váš život online svět?

V dnešní době se bez online světa neobejdeme. Bez tohoto světa by o mě, o komkoli z nás nikdo nic nevěděl a nebo jen malá hrstka lidí. Je to důležitá součást života, např. pro sportovce, kdy si jich všimne nějaký sponzor. I já měla díky sociálním sítím sponzory. Je to vzájemná spolupráce a sportovci to částečně uleví s finanční stránkou.

Také mě přes sociální sítě kontaktovalo několik fotografů. Fotografie, které vznikly, jsou opravdu povedené.

Co je pro vás v životě nejdůležitější?

Nejdůležitější pro mě je, aby moje rodina a blízcí byli šťastní a zdraví. Rodina je pro mě oporou a bez zdraví máte omezené možnosti.

Nechala byste se vyfotit do Playboye?

Playboy je časopis nejen pro muže. Jsou zde i rubriky z oblasti sportu, módy, automobilového světa atd. Ne všechny fotografie jsou erotické. Tak pokud by byly fotografie decentní ,tak možná ano.

Jaké je vaše vysněné zaměstnání, zakázka či projekt?

Mám ráda barevnost života. Někdy se člověk diví, kam ho život zavane. Plánovat se dá jen částečně. Nemám zatím nic vysněného, ale určitě ráda zkouším nové věci, nové projekty.

Už několikrát v životě mě momentální rozhodnutí či prostě jen shoda náhod odnesla jiným směrem, než jsem měla v plánu. Ale vždy to bylo velmi zajímavé a obohacující. Takže se těším, co mě vlastně čeká a co určí můj směr v životě.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Nejsem příliš mediálně známá, ale někdy se mi stává, že se ke mně lidé chovají jako ke své známé či kamarádce, protože mě znají ze sociálních sítí. Ale není to tak, že by mě někdo zastavoval a chtěl se se mnou fotit.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Většinou se dobře pobavím s rodinou a přáteli. Ale charakterizovat, jaký humor mám ráda je těžké. Asi takový, který dobře zapadne do dané situace.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Štěstí je věc, která se nedá definovat. Každý ho hledáme nebo vidíme v něčem jiném. Někdo v rodině, někdo v bohatství, někdo ve sportu, někdo ve spokojeném vztahu.

Můj pocit štěstí se v průběhu života změnil. Když jsem byla menší, myslela jsem si , že jsem šťastná, když něco dostanu. Nyní jsem šťastná, když se mi něco povede nebo když je prostě fajn den s rodinou nebo přáteli.

Ale myslím si, že za pocit štěstí jsme tak trochu sami zodpovědní. Někdo je šťastný jen z maličkosti, třeba proto, že svítí sluníčko.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

V nejbližší době se chystám na státnice. Je možné, že až vyjde tento rozhovor, tak je budu mít snad úspěšně za sebou. Takže momentálně veškerý volný čas věnuji učení. Těším se, až to bude za mnou. Přece jenom je to stres. Ale musím říct, že pět let studia na FTVS uteklo jako voda. A protože jsem teď kvůli Miss ČR a koronavirové situaci měla pauzu od soutěží v Bikini Fitness, tak se těším na podzim, kdy bych se chtěla opět nějakých závodů zúčastnit.

Předpokládám, že nabízíte propagační služby jako influencerka. Jak vás mohou firmy kontaktovat?

Ano, nebráním se spolupráci s firmami. Firmy mě mohou kontaktovat přes můj instagram, nebo facebook.

Kontakty na Moniku Melčákovou:

https://www.instagram.com/monika_melcakova/

O Monice Melčákové

Monice Melčákové je 25 let a pochází z Chudíře. Nyní žije v Praze. Studuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu, kde právě dokončuje magisterské studium.

Mezi její zájmy patří latinsko-americké tance, ve kterých má vytancovanou třídu A. Tanci se věnovala deset let a z důvodu nedostatku tanečních partnerů začala dělat Bikini Fitness. K tomuto sportu se dostala náhodou, a to díky tématu její maturitní práce, kdy si chtěla sama vyzkoušet vliv sportu a zdravé výživy. Oslovila osobního trenéra, který jí o Bikini fitness řekl a navrhl, zda nechce i soutěžit. A protože závodně tancovala latinu, tak chůze na podpatcích a předepsané pózy pro ní nebyly velkým problémem.

V Bikini Fitness závodí již pátým rokem ve federacích - dříve INBA, nyní ICN. Mezi její nejvýznamnější úspěchy v kategorii Bikini Fitness patří vítězství na Mistrovství Evropy v Itálii, 3. místo na Mistrovství světa v Dubaji, 2x 1. místo na GNBF v Německu, 4x 1. místo na MČR a vítězství na ICN Universe Rimini v Itálii. V kategorii Ms. Runway 1.místo na světové soutěži na Bali a 1.místo na Mistrovství světa v Thajsku.

Minulý rok také vyhrála soutěž Tvář roku 2019, a to jí dodalo odvahu se přihlásit do Miss České Republiky 2019, ve které se dostala až do finále.

Děkujeme za rozhovor

Honza Vavřička

Fotografie do redakce zaslala Monika Melčáková.

Fotografové:

Josef Adlt

Michal Bém

Lucie Kadlecová

Robert Novotný

Pavel Byrtus

Marek Hofman

Karel Juda

Yvonne Mueller

REKLAMA

Blendea SuperGreens - směs 5 zelených superpotravin v BIO kvalitě. Přečtěte si recenzi na produkt Blendea SuperGreens.