Rozhovor s finalistkou Miss České republiky Karolinou Budka

14.02.2023

Přečtěte si rozhovor s 2. Vicemiss České republiky 2022.

Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Získání jednoho z hlavních titulů Miss České republiky. Také se chystám v dubnu na prestižní světovou soutěž krásy, což považuju za svůj velký osobní úspěch, jelikož si zároveň jdu za svým snem a cílem.

Jaká byla vaše cesta k dosažení úspěchu?

Cesta byla rozhodně trnitá, ale tak to má být. Žádného úspěchu nejde dosáhnout bez překážek, proto se motivuji příslovím: "No pain, no gain". Taková cesta mě přiměla si uvědomit mé silné a slabé stránky, a jak s nimi naložit. 

V průběhu jsem se naučila, jak sebe samu reprezentovat, jak komunikovat s lidmi i na kameru, posunula jsem se i po té modelingové stránce a nastartovala svou kariéru. Nyní si už jdu za svými cíli s novými a užitečnými zkušenostmi, které mi soutěž dala.

Komu chcete veřejně poděkovat za podporu?

Nejvíce bych chtěla poděkovat své mamince, která byla mou podporou 24 hodin denně a vždy byla mou pomocnou rukou. Dále samozřejmě mé rodině, příteli i přátelům

V takových chvílích si totiž uvědomíte, kdo při vás stojí. Nakonec nesmím vynechat ani samotný organizační tým soutěže, jelikož nám dívkám byl k dispozici a obětoval nám veškerý svůj čas.

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

Jsem věřící, tedy svou psychickou kondici si udržuji obzvláště svou duchovní pohodou. Fyzickou kondici si udržuji vyváženou stravou a pravidelným cvičením, ať už chozením do fitka, krátkým cvičením doma, jógou nebo tancem. 

Nejraději tancuji, již jsem vyzkoušela snad všechny druhy tance od baletu, tance na podpatcích až po takový tvrdší hiphop. Tanečně jsem vystupovala v Národním divadle v Praze a také jsem tancovala závodně a jezdila na různé taneční soutěže. Tanec je mým dlouhodobým koníčkem, nyní už se mu věnuji spíše rekreačně a je to pro mě spojení užitečného s příjemným.

Máte pro naše čtenáře radu či doporučení jak být úspěšný ve svém oboru?

Každý obor má určitou konkurenci, v dobrém slova smyslu je třeba si být té konkurence vědom a popřemýšlet o tom, co můžete nabídnout, co ostatní nemohou. Zkuste si na sobě najít něco speciálního, ať už je to zkušenost, talent, vzdělání, vlastnost.

Zkrátka buďte osobností, inspirujte se, ale nekopírujte, a tím vyniknete z davu. Dělejte to, co Vám jde nejlépe a nepřestávejte se v těch oblastech rozvíjet. Dovednost, se totiž nejlépe upevňuje cvikem.

Jaká je vaše největší vášeň či závislost? Přiznáte se?

Závislost je silné slovo, ale potrpím si na nezdravé jídlo. Bohužel mi často chutná více než to zdravé. Ve finále si držím spíše tu zdravou stravu, abych si udržela svůj vnitřní klid a kondici, ale zkrátka je to moje "dirty pleasure". Pokud mám ale na něco chuť, tak si to dám.

Kdo je váš vzor či inspirativní osobnost a proč?

Mým vzorem je modelka Romee Strijd, třeba ji znáte z přehlídek Victoria's Secret. Je mou inspirací v modelingu a ve světě krásy. Vždy mě fascinovala její osobnost, a jak se v modelingu prezentuje. Její catwalk, vzhled, styl oblékání, z toho by si měla pro sebe něco vzít snad každá modelka.

Jaký máte názor na MMA zápasy? Jaké dva lidi byste chtěl vidět zápasit v kleci?

MMA zápasy mě baví, pár zápasů jsem viděla naživo, jelikož jsem zrovna pracovala na Oktagonu jako modelka a jednou za čas se ráda podívám. Ještě jednou bych se klidně koukla na zápas dvou nejznámějších zápasníků u nás Attila Végh vs Karlos Vémola.

Chcete být milionář nebo miliardář anebo pro vás peníze nejsou tak důležité?

Stačilo by mi být milionářem, ale prozatím to není jednou z mých priorit. Samozřejmě, že kdyby tomu tak bylo, nestěžovala bych si.

Jakou elektroniku považujete v cestě za úspěchem za nezbytnou? Notebook, počítač, chytrý telefon? Máte nějakou oblíbenou značku?

Určitě chytrý telefon a notebook, bez elektroniky se teď bohužel nikdo neobejdeme. 

Kvalitní elektronika je klíčová ke kvalitním výsledkům, ať už v práci, ve studiu, kde se třeba primárně vyžaduje práce s elektronikou, ale i na sociálních sítích. Já se bez toho neobejdu vůbec, potřebuji to ke studiu a k práci influencerky, kdy musím vytvářet kvalitní materiály a obsah. Oblíbenou značkou je pro mě Apple.

Prozradíte, jakou celebritu nesnášíte a proč?

K někomu třeba nemám sympatie, ale nesnáším je silné slovo. Konkrétní celebritu na paměti nemám.

V jakém outfitu chcete přijet k červenému koberci, aby ladil s vaším životním stylem?

V něčem elegantním, decentním a zároveň dech beroucím.

Chcete mít ve své garáži více aut pro různé účely?

Bohatě mi stačí jedno, ale do budoucna až si třeba založím rodinu, se tomu nebráním (smích).

Jaké by bylo perfektní jméno pro vaši jachtu?

Do tří sekund jsem věděla, má jachta by se jmenovala Mermaid, odmalička miluji mořské panny!

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Jak již jsem zmiňovala, v dubnu poletím na světovou soutěž krásy do srdce Itálie, Říma. Následující měsíce tedy věnuji čas přípravě, například lekcím "catwalku" neboli chůzi na podpatcích, komunikaci v angličtině, vytváření materiálů pro soutěž a také administrativním záležitostem s tím spojené. 

Mimo to se budu připravovat i na maturitu, jelikož mě také čeká v dubnu. Těším se na těch pár dní volna, co v následujících měsících budu mít, mám až do května velmi nabitý program, tak nějaký ten relax pro mě bude vzácnost. 

Také se chci i nadále věnovat několika charitativním projektům a jeden z nich je projekt spojený s naší soutěží Miss České republiky, jménem Počítače dětem. Již od začátku soutěže se s dívkami zapojujeme tím, že předáváme IT techniku dětem do sociálně slabších rodin, dětských domovů apod. Já projektu tleskám za jejich každodenní úsilí zlepšit těmto dětem podmínky pro vzdělání a vykouzlit jim úsměv na tváři. 

Dále jsem součástí projektu Kocour Preventista, který se zaměřuje na školení první pomoci. Také působím jako ambasadorka projektu Hudba na pomoc, který je propojen s nadací Pink Bubble, která pomáhá onkologicky nemocným dětem.

Je podle vás milostný vztah s robotem nevěra?

Popravdě takovou otázku jsem předtím nikdy nedostala. Kdybych to brala ještě z dnešního pohledu, tak si myslím, že by to tak vážná situace nebyla, tedy ne. Na druhou stranu, přece jenom společnost se vyvíjí čím dál rychleji, tak věřím, že do budoucna by to mohl být problém.

Jaké by bylo vaše sdělení či promluva do duše svému mladšímu já, kdyby to bylo možné?

Strach či nejistota jsou přirozenými faktory, když se člověk snaží něčeho dosáhnout. Překonej svůj strach a nenech se ním převládnout. Využij šance, svých talentů a předpokladů a jdi do toho. Jestli se ti to podaří, tak budeš o krok dál. Při dosaženém úspěchu si totiž pak budeš moct s oddychem říct, já to dokázala.

Co byste na závěr chtěla sdělit veřejnosti?

Nový ročník národní soutěže krásy Miss České republiky se blíží, a proto bych chtěla vyzvat všechny dívky, které by měly o účast v soutěži zájem, aby na webových stránkách soutěže vyplnily a poslaly přihlášku a dorazily na casting. Budeme se na dívky těšit a v případě jakýchkoliv dotazů budu ráda když mě kontaktujete.

Facebook: Karolina Budka
Instagram: Karolina Budka

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Foto: Dmitry Korchevsky