Rozhovor s hudebníkem Radimem Flenderem

13.10.2021

Přinášíme rozhovor s kytaristou, zpěvákem, autorem a v neposlední řadě i muzikálovým zpěvákem Radimem Flenderem.

Z jakého posledního dokončeného projektu máte radost?

Videoklip Bude Líp, na němž jsem spolupracoval se svými kolegy z divadla. Byl jsem mile překvapený, kolik kolegů mi pomohlo a zúčastnilo se natáčení.

Co pro vás znamená vaše profese? Je to splněný sen, zábava, tvrdá práce?

Je to splněný sen, ale hlavně konečně se do práce těším. Byly doby, kdy jsem do práce chodil s odporem. Špatný kolektiv, špatný výběr. To byla tvrdá práce. Pak jsem našel práci, která mě bavila, ale až teď v divadle jsem šťastný. Večer usínám s pocitem uspokojení

Co je vaše vysněná meta a životní cíl?

Hrát na jevišti a podiu. Muzikály a autorské písně. Ale především, zůstat šťastný. Je krásný bavit lidi. Vidět, že se smějí, či pláčou. Jednou mi jeden kolega řekl, že potlesk je návykový, nutno říct, že měl pravdu.

Prozradíte, na jakém hobby či vášni jste zdravě závislý?

Jízda na skateboardu. Mám už tedy prkna s benzínovým i elektrickým pohonem, ale jízda mě moc baví. Rád jezdím i na motorce. Člověk si při jízdě připadá svobodný a volný.

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

Obojí mi dodává hraní v divadlech, protože fyzičku si člověk udržuje tancem v muzikálech a tu psychickou, zpěvem. Jak říkám, ideální zaměstnání. Mimo to rád kutím. Manuální práce mě velice baví, taky jsem se jí celý život živil. Rád vidím výsledky své práce.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Těším se na nové album, na němž teď zrovna dělám. Je to krásná práce. Mimo to se těším na nové projekty v muzikálovém světě. Jeden muzikál zkouším a jeden se chystá.

Co vy a filmy? Baví vás jejich sledování? Jaký žánr máte nejraději?

Sleduji, ale teď už v menší míře. Měl jsem vždy rád akční a sci-fi. Dnes mě baví dokumenty. Jsem zvídavý člověk.

Jaký humor máte rád? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Miluju pohotový humor. Rozehrávání vtipných situací běžného dne a jejich vypointování. Celý život se rád směju. Dokonce i v situacích, kdy mi není dobře, protože smích ulevuje od bolesti.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastný?

Štěstí je stav mysli. Jsem šťastný již hodně let, když mi došlo, že to co mám, to mi stačí. A hlavně se snažím nezapomínat na to, co jsem již dokázal a na jaké mety jsem dosáhl. Mám takový příměr. Jdeme-li životem, je každý úspěch krok nahoru, po pomyslném žebříku. A každý neúspěch může být krok dolů. Je třeba nezapomínat na to, jak vysoko jsme po pomyslném žebříku vystoupali, protože potom se nebudeme hroutit z případného kroku dolů.

Na čem právě pracujete? Na co se mohou vaši fanoušci těšit?

Jak jsem říkal, pracuji na novém albu a aktuálně děláme na novém klipu k písni Nad Šumavou svítá. Na tento klip se složily šumavské obce a my se snažili zachytit šumavskou krásu a majestátnost. Teď jdeme do střižny a co nevidět bude hotovo. Mimo to jsem začal zkoušet nový muzikál Sunnset Boulevard v plzeňském divadle DJKT.

Buďte šťastní za to co máte. Poslouchejte muziku, třeba tu mou. Choďte na do divadla a smějte se na sebe.

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Facebook: https://www.facebook.com/radimfl
Instagram: https://instagram.com/Radimflender
Foto: osobní archiv Radim Flender