Rozhovor s influencerem a youtuberem Karlem Kovy Kovářem o filmu Cesta do Tvojzemí

10.08.2022

Přečtěte si rozhovor s influencerem a youtuberem Karlem Kovy Kovářem.

Proč jste se rozhodl kývnout na nabídku namluvit postavu námořníka právě ve filmu Cesta do Tvojzemí?

Byla to hezká dabingová jednohubka. Moje tvorba má kořeny v dabingu a parodiích. Je skvělé na to navazovat.

Byla to vaše první zkušenost s namlouváním animovaných postav? A jaký je obecně váš vztah k "animákům"?

Pokud nepočítám Prasátko Pepinu, překřtěnou v mých parodiích na Slezinu, měl jsem šanci se již v několika animácích "ozvat". Animovanou formu zbožňuji. Otevírá brány fantazie a kreativity. Řada mých oblíbených filmů nebo seriálů je animovaná.

Cesta do Tvojzemí vyniká promyšleným výtvarným stylem s detailními pozadími evokujícími až videoherní pocit. Jedinečnost technologického zpracování spočívá ve využití herního enginu Unity při finalizování filmu a renderování. Oslovil vás osobně výtvarný styl tohoto filmu a myslíte ze své zkušenosti youtubera a influencera, že má potenciál oslovit malé diváky, kteří hledají i víc, než jen dětskou animaci?

Mně to výtvarným stylem velmi připomínalo mou oblíbenou hru Bioshock Infinite. Věřím, že to pro diváky bude osvěžující pohled - styl, který na plátně nejspíš ještě neviděli.

Co vás osobně zaujalo na příběhu filmu Cesta do Tvojzemí?

Jak krásně odvyprávěný ten příběh je. Láska, přátelství, důvěra, odvaha... Je v něm od každého trochu. A pevně věřím, že si v něm každý něco najde. Ať už je na světě pár let, nebo pár dekád.

Zdroj: TZ Martina Chvojka Reková, 4PRESS.CZ