Rozhovor s nadanou herečkou Martinou Hekerovou

17.06.2020

Přinášíme vám další zajímavý rozhovor, který je plný informací a fotografií. Vyzpovídali jsme pro vás českou zpěvačku, herečku, scénáristku, skladatelku, textařku a modelku Martinu Hekerovou.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za zatím největší úspěch?

Úspěch je velmi široký pojem a každý z nás pro něj můžeme mít jinou definici a vnímání. Pro mě je to především pocit štěstí, radosti a spokojenosti sama se sebou. Za velký úspěch považuji i to, že jsem našla sama sebe.

V podstatě i to, že se nevzdávám. Když jsem se přestěhovala z Moravy, odkud pocházím, do Prahy, neměla jsem ani tisíc korun na účtu. Šla jsem bojovat a plnit si své sny. Byla jsem ale velmi dobře vnitřně nastavená díky svým rodičům.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Herečkou a jezdit v "MELUZÍNĚ."

Čemu se aktivně věnujete?

Aktivně se věnuji několika profesím, které se mezi sebou proplétají a častokrát na sebe navazují nebo se doplňují.

HERECTVÍ, nyní hraji v seriále Slunečná, v prosinci se objevím ve filmu Patrika Hartla: Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Před pár dny jsem natáčela s ostravskými herci divadla Mír, kteří vystupují na Youtube jako Tři Tygři. Brzy uvidíte výsledek. Mám za sebou pár filmů, seriály, reklamy.

Dále píšu NÁMĚTY A SCÉNÁŘE, kde v prvé řadě spolupracuji s marketingovou agenturou NOESIS, kde se kromě námětů společně pouštíme i do nového projektu, který jsem vytvořila asi před čtyřmi lety. Velmi se na tuto úzkou a zodpovědnou spolupráci těším. Bude to pro mě velká výzva, splněný sen a vyzkouším si novou životní pozici, která mi snad i zůstane. Pak také pracuji se skvělým člověkem, režisérem, kameramanem a scénáristou Milanem Balkem. Zajímá mě nicméně jakákoliv psaná tvorba. Náměty a scénáře reklam, které jsou v tuto chvíli na prvním místě, videoklipů, píšu také divadelní hru.

Další významnou částí mého života je HUDBA. Vystupuji od svých šesti let. Dříve jako houslistka, teď jako zpěvačka. Skládám texty i samotnou hudbu popovou, taneční, soulovou. Housle příležitostně využívám, ale základní linku si vždy tvořím na piano. Hudebně doplňuji také krásné akce ředitele modelingové agentury Fashion Models, Jiřího Morštadta.

MODELING je doplňující složkou mé kreativní duše. Častokrát se z koníčku stává prací. Brzy budu součástí nového developerského projektu Victoria Palace od společnosti Penta Real Estate. Před pár dny jsme fotili s fotografem Pavlem Hrtoněm nové kousky šatů návrhářky Hany Binarové.

Nejčastěji a nejdéle se propojuji s pražským fotografem Pavlem Beranem, který je také mým dlouholetým kamarádem. Dále s Petrem Weiglem nebo Ivanem Mladenovem a v Ostravě s Jiřím Matýskem, na kterého může být Ostrava právem pyšná nebo šikovným Pavlem Hrtoněm. Z vizážistek je to z Prahy Alina Habron, která je také mou velkou životní oporou. V Ostravě mě líčí Lucie Caletková.

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Bezprostřednost, oduševnělost, odhodlanost, cílevědomost, empatii, vděčnost, pracovitost, spontánnost, velká dávka pokory.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

V rámci hudby se těším na duet se zpěvačkou Leonkou Gyöngyösi s názvem Oceán Snů Bohů, který jsem pro nás napsala v době karantény. Pak pracuji na duetu s Petrem Kutheilem s názvem Kráska a Zvíře, kde nám hudebně výrazně pomáhá skvělý aranžér a skladatel Daniel Wunsch, já se ujmula textu. Také připravuji svou novou vlastní tvorbu s hudebníkem Jiřím Vidasovem. Před pár dny vyšla nová písnička Příběh s producenty SHato & Paul Rockseek, kde jsem se hudebně i textově podílela.

Těším se na práci a svůj nový projekt s marketingovou agenturou Noesis a další projekty s Milanem Balkem. Já se pořád na něco těším!

Jakým způsobem skládáte? Čekáte na to, až dorazí múza?

Když skládám, nečekám na nic. Prostě si řeknu, teď je ta chvíle. Musím mít nějaký pocit a chuť. Pokud jsem správně naladěná, text napíšu za deset minut. Pravdou také je, že se někdy stane, a to v situaci, kdy třeba vařím, že mě napadne nějaká myšlenka, v tu chvíli vypnu sporák a jdu psát. Pak se k vaření vrátím. Múzu neovlivníte.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Nyní bych použila kousek ze své úvahy, ačkoli jednoznačně jsem se od mala platonicky zamilovala do Richarda Gera.

Proč se nám ženám líbí gentlemani?

Už samo o sobě totiž velmi líbivě zní. Čím jsem starší, tím vnímám gentlemana stejně důležitě, jako "dámu." Gentleman není člověk bohatý nebo chudý, gentleman je zrcadlem mužského charakteru. Jedná se o muže vybraného chování, řekla bych, o muže, kteří se umí chovat zdvořile, kteří se umí ve společnosti pohybovat tak, aby si jich mohli ostatní za jejich chování vážit. Výrazní pro svůj přirozeně půvabný charakter, nikoli pro svá planá slova. Gentleman je někdo, koho si považujeme a kdo se za své činy a chování nemusí stydět. Muž také potřebuje tuto vazbu od vás, od ženy, aby se k vám jako gentleman mohl opravdu přirozeně chovat.

Maminka mi od mala říká:

"Buď svá, bláznivá, ale zachovej si v sobě dámu. Chovej se vždy tak, aby ses za sebe nemusela stydět."

Tato slova si pamatuji a nezapomenu.

Popíšete nám váš vysněný den, prosím?

Ten bude, až jednou rodičům koupím chatu a uvidím jejich radost.

Můj osobní vysněný den asi jednou sdělím svému nastávajícímu. Já jsem neustále plná představ a snů, bude jich spousty.

Co váš životní styl? Sportujete a žijete zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Miluji pohyb. Chodím do fitness centra, ale ještě více preferuji pohyb venku. Běh, lyže, láká mě tenis a golf. Chtěla bych se tedy aktivně naučit golf. Moc ráda vařím a snažím se zdravě. Tělo se cítí lépe. Dopřeji si samozřejmě i nezdravé jídlo, když na něj mám opravdu chuť. Pokud bych se nevěnovala umění, asi ze mě bude nějaká sportovkyně.

Co vy a cestování, která destinace vás láká? Váš sen?

Cestování miluji. Měla jsem štěstí navštívit spousty krásných míst a za to jsem opravdu moc ráda. Láká mě Španělsko, kde jsem ještě nebyla, také Nový Zéland anebo Řecko, Santorini, kde bych nejspíš vzala své rodiče nebo rovnou celou svou rodinu. Takovou dovolenou jsem zažila ve svých desíti letech a to je nezapomenutelný zážitek. Bylo to na mé narozeniny, poprvé u moře, v Chorvatsku. Všeobecně ale preferuji hory. Možná by nějaký můj vysněný den byl někde na horách. Houpat se v síti, koukat do hor.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Priority jsou pro mě takové, abych se cítila šťastná, a tím mohla dělat šťastné své okolí, nebo ty, kteří potřebují kousek z mého štěstí, a tak dále...

Chtěla bych celý život tvořit. Umění je to, co mě opravdu naplňuje. Ať už se jedná o psanou tvorbu, herectví, hudbu nebo focení, každá z těchto činností mě v zásadě uspokojuje. Uspokojuje mě ale také životní klid.

Chtěla bych si jednou zahrát hlavní roli celovečerního filmu a pokud nepřijde sama, asi si napíšu film a obsadím se tak, jako to dělával pan Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem, kteří mají můj velký obdiv. České filmy tohoto žánru mám opravdu ráda.

Použiji jednu svou myšlenku:

"Své každodenní kroky vnímám jako velmi důležitým budováním a postupným zhmotněním snů, a to nejen těch svých!"

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Mám spousty svých mott, protože všeobecně moc ráda píšu a zamýšlím se o všem možném.

Mé nejoblíbenější:

"Vážit by si vás měli lidé podle toho, co z vás vychází, nikoli podle toho, co vám schází."

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Najít sama sebe. Mít se ráda a také sama sobě věřit. Nebát se zkoušet a nebát se cesty, která třeba nebude ve směru naší představy. Vždy nás někam zavede a někam posune. Pokud to, co děláme, děláme s pevnou vírou, odhodláním, respektem, upřímností, tak se úspěch dostaví.

Co je pro vás v životě nejdůležitější?

Láska.

Nechala byste se vyfotit do Playboye?

Není důvod.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Já si nepřipadám mediálně známá, a každý, kdo mě kdykoli osloví, vždy mě to potěší. Měli bychom si vážit těch okolo, kteří nás podporují, případně je nějakým způsobem můžeme inspirovat.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Starý český humor, inteligentní humor.

Váš nejoblíbenější film?

Pretty Woman, Někdo to rád horké, Seznamte se, Joe Black, Štěstí na dosah, Na samotě u lesa...

Předpokládám, že nabízíte propagační služby jako influencerka. Jak vás mohou firmy kontaktovat?

Kontaktovat mě mohou kdekoli, ale určitě nejsem typ, který by v rámci propagace šel do jakéhokoli projektu nebo výrobku. Musela bych tomu věřit. Nikdy nebudu propagovat něco, čemu nevěřím za cenu vlastní reklamy. Naopak moc ráda podpořím to, co mi dává smysl. 

"Své každodenní kroky vnímám jako velmi důležitým budováním a postupným zhmotněním snů, a to nejen těch svých!"

Děkujeme za rozhovor

Honza Vavřička

Fotografie do redakce zaslala Martina Hekerová.

Kontakty na Martinu Hekerovou

https://www.martinahekerova.cz/
https://www.instagram.com/martinahekerova/?hl=cs

Fotografové:

Pavel Beran
https://www.instagram.com/pavelberanphotography/?hl=cs 

Jiří Matýsek
https://www.instagram.com/jiri.matysek.photographer/?hl=cs 

Petr Weigl
https://pwfashion.allyou.net/ 

Ivan Mladenov
www.ivanmladenov.com 

Pavel Hrtoň
https://www.pavelhrton.cz/