Rozhovor s úspěšným kulturistou Filipem Grznárem

01.11.2020

Přečtěte si rozhovor s profesionálním kulturistou Filipem Grznárem!

Jak vnímáte svou aktuální životní roli a co vás nejvíce baví?

Jsem podnikatel, youtuber, profesionální kulturista, MMA fighter, trojbojař, trenér a v neposlední řadě otec dvou dětí. Baví mě sport, a to především silové sporty.

Co považujete za zatím největší úspěch?

Za svůj největší úspěch pokládám narození mých dvou dcer, vše ostatní už jsou jen bonusy.

Jinak jako kulturista jsem závodil 13let, od juniorů až do profíků. Zde jsem vyhrál mnoho titulů u nás i v zahraničí. Na sportovních titulech si moc nezakládám, sport byl můj koníček, kterým jsem si vydělal slušné peníze. Dá se ale říci, že jsem byl jeden z nejúspěšnějších kulturistů u nás.

Úspěch pro mne znamená téměř smysl života. Vlastně se snažím, aby se celý můj život dal označit jako jeden velký úspěch. Ale je to velmi vyčerpávající cesta.

Revoluce v české literatuře

Mezi své další úspěchy řadím vydání mé autobiografické knihy s názvem Fenomén Grznár: definice testosteronu. Je to tak trochu revoluce v české literatuře. Pro mne je největší úspěch to, že tato kniha vyšla už v mých 35letech.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete zůstat ve světě sportu?

Za 5 let se vidím jako úspěšný podnikatel, nebo ještě lepší, jako kondiční sportovec. Zkrátka taková pohoda po letech dřiny. Zajímá mě showbyznys a politika. 

Čím jste chtěl být, když jste byl malý kluk? 

Chtěl jsem být buď myslivec a nebo ošetřovatel v zoo. Přírodu miluji. Jakmile se rozhodnu se usadit a koupit si dům, bude to taková malá zoologická a botanická zahrada!

Co považujete za svou silnou stránku?

Nic mě nezlomí, nic mě nezastaví, jen vlastní lenost. Kamarádi mi říkají "šváb", protože všechno přežiju.

Kdo vás ve vaší sportovní kariéře nejvíc podporuje?

Nikdy mě nikdo nepodporoval, o to víc mě to bavilo a šel jsem si pro to! 

Co je při trénování nejhorší? Co nejvíc bolí?

Nejhorší je asi sparing se silnějšími soupeři, zápasení a box jako takový, ale to na tom právě miluji, tu bolest, tu dřinu. Ve sportu mě nejvíce baví překonávání extrémů, bít se s těma nejlepšíma.

Jaký je váš životní styl? Sportujete a žijete 100% zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Jsem zdráv i přes to, že často piji alkohol a kouřím.

Prozradíte na sebe nějaký zlozvyk či vaši slabou stránku?

Peklo je moje lenost.

Co byste poradil začínajícím sportovcům? Jak mají dosáhnout svého cíle?

Doporučil bych jim, aby nikoho neposlouchali a šli si za svým. Aby používali hlavu. Úspěšný sportovec musí být navíc chytrý.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známý? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v posilovně či jinde?

Už jsem si zvykl a téměř to nevnímám. Haters si ke mně osobně nikdy nic nedovolí a setkání s mými příznivci mne vždy jen potěší. Nákup potravin se neobejde alespoň bez jedné fotky, ale jak říkám tohle mi rozhodně nevadí. Naopak jsem rád, když člověk přijde a pozdraví či jen podá ruku, než když jen kouká a druhému šeptá "dívej, to je Grznár" a nepřijde se pozdravit přímo se mnou.

Jaký humor máte rád? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Mějte mě za blázna, ale mě nejvíce pobaví můj mozek. Jsem schopen vymyslet takové věci, že nevěřím, že jsem to vymyslel já. S mými dětmi se hodně nasměji, blbneme spolu. Miluji české filmy a seriály. Češi mají skvělý humor!

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastný?

Asi nedokážu přes všechen ten životní úspěch zatím být šťastný, ale věřím, že to přijde. Nejlépe je mi s dětmi, to je to největší štěstí co mám.

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Foto: osobní archiv Filip Grznár