Rozhovor s Veronikou Khek Kubařovou

27.05.2022

Prezidentka je laskavá romantická komedie, která nám ukazuje jiný svět.

V Prezidentce nejste vůbec k poznání, outfit, který jako prezidentčina asistentka nosíte, z vás dělá úplně někoho jiného...

Pár lidí na place mi řeklo, že mě nepoznalo, to jsem měla radost! Je to pro mě trošku netypická poloha - mladá holka, která vlastně veškerý svůj volný čas zasvěcuje paní prezidentce. Jsme taková komická dvojka s Jurajem Lojem a navzájem se špičkujeme.

S Jurajem jste se potkali poprvé?

Ano a měla jsem z toho obrovskou radost, protože když jsem viděla Šarlatána, byla jsem z něj unešená. Od mých slovenských kamarádek jsem věděla, že to je vážený a vynikající slovenský herec a že ho tam všichni milují. Teď už naprosto chápu proč!

Kdybyste nebyla herečka, dovedla byste si představit podobnou práci - od rána do večera někomu asistovat?

Chápu to nasazení v momentě, kdy člověk slouží něčemu, čemu věří, a je mladý. I v herectví je to tak, že ze začátku člověk opravdu dělá, co může, v podstatě 24 hodin denně. Ale mám pocit, že se to dá dělat jen do určitého věku, pak už máte jiné plány. Ale chápu to, moje postava se vzdáleně podílí na chodu státu a je to pro ni důležité.

Čím vás zaujal scénář?

Celkově myšlenkou! A laskavou formou romantické komedie, pomocí níž ale vysílá zprávu, že takhle by to tady jednou mohlo být.

S režisérem Rudolfem Havlíkem jste spolupracovali poprvé?

Ruda je pro mě objev, znala jsem ho jen zpovzdálí. Když jsme si byli sednout nad scénářem, moc mě překvapilo, co má za sebou, jeho obrovský rozptyl. Jeho upřímné nasazení je nakažlivé a obdivuhodné, takže jsem byla šťastná, že jsme se mohli pracovně poznat.

Jak se vám natáčelo uprostřed Prahy? Je to jiné, než když tudy procházíte v běžném životě?

Já to miluju. Filmové natáčení mám ráda i kvůli lokacím a tady jsem byla úplně nadšená. Za jedním rohem jsem měla konzervatoř, kde jsem studovala herectví. Je to velká nostalgie. Člověk tudy nejdřív chodí a sní, že bude herec. A pak se tam najednou ocitne se svým karavanem a točí krásný film.

Čím by mohla Prezidentka nalákat lidi do kin?

Kromě skvělého tématu samozřejmě Aňou Geislerovou! Já se s ní potkala poprvé a byl to pro mě velký zážitek. Takže by se na ni všichni měli přijít podívat. Aňa v roli prezidentky v romantické komedii - to je přece zcela netypické! Prezidentka má také fantastické obrazové vyjádření, takže si skutečně myslím, že se bude na co koukat!