Rozhovor se Zdeňkou Švecovou zakladatelkou oděvní značky Blandiore

19.04.2020

O založení oděvní značky Blandiore, službách pro zákazníky a plánech do budoucna jsme hovořili se Zdeňkou Švecovou.

Kdy a jak vznikla oděvní značka Blandiore?

Značka Blandiore vznikla v listopadu 2018, po dlouhém rozhodování se osamostatnit. U zrodu značky byl můj přítel, který mě dost často oslovoval "ty jsi ale blandior", což v překladu znamená "Lichotník".

Přišlo mi to perfektní. Už jen to spojení, že mé modely mají lichotit a sám ten název zní úžasně. Je to výraz jak v latině, italštině, tak ve francouzštině ... a není Paříž světem módy?

Jak hodnotíte vývoj a růst vaší společnosti?

Funguji 2. rokem, takže jsem zatím u zrodu, ale musím říct, že jsem se hodně posunula, ať v sociálních sítí, které jsou nezbytnou součástí dnešní doby, nebo i rozšířením služeb pro zákazníky.

Kdo jsou vaši zákazníci?

Moji zákazníci jsou ženy i muži a musím říct, že všech věkových kategorií. Jsou to lidé, kteří chtějí pomoci, poradit a nebojí se udělat i radikální změnu ve svém životě.

"Značka Blandiore - to je skutečně vášeň pro detail v oblečení na míru. Velmi oceňuji osobní přístup a empatii od prvotního setkání až po finální podobu zakázky," říká PhDr. Eva Nesládková, MBA manažer kvality, Krajská nemocnice Liberec.

"Blandiore - vášeň pro detail. Tento slogan vystihuje mou zkušenost s touto společností," potvrzuje Miloš Hernych, proděkan, Technická univerzita Liberec.

Jaké zboží a služby nabízíte?

Šiji oblečení na zakázku. Já tedy říkám "modeluji", protože opravdu se oděv někdy modeluje do "posledního ohybu" na postavě a to je na tom to výjimečné, co nenajdete v žádném obchodě.

Moje služby jsou s tímto spjaté a to od "vyčištění" šatníku, po navržení nového modelu, doladění doplňků jako jsou boty, kabelka, ale i líčení, účes... prostě u žen kompletní péče se vším všudy.

Proč by měli lidé kupovat a nosit značku Blandiore?

Jak už jsem uvedla na začátku. Blandiore lichotí vám i vaší postavě a hlavně je spjatý s vášní pro detail a to komplexně. Mým cílem je stylově a elegantně navrhnout model, který si lidé vezmou na více příležitostí. Také mě baví vymýšlet kombinace oblečení Blandiore na míru s tím co má klient ve skříni.

"Zaměření na detail považuji v módě za důležité a společnost Blandiore své motto naplňuje skutečně do nejmenšího detailu," potvrzuje Michaela Molnárová, fyzioterapeut.

"Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že slogan se ztotožňuje se skutečným přístupem této společnosti. Souhlasím," říká Kateřina Passianová, podnikatelka.

Co ráda nosíte vy? Pouze značku Blandiore, předpokládám.

Ano, většinou je to tak, že něco vymyslím pro sebe a pak to v podobných variantách šiji pro své zákaznice, které mě v tom vidí, takže jsem taková živá reklama sama sobě si a své značce (smích).

Je značka Blandiore váš splněný sen?

Ano, mám štěstí, že můj koníček, který začal asi v 7 letech, se stal mojí prací a provází mě celým životem. Mým snem bylo pomáhat lidem, vykouzlit jim úsměv na tváři a o tom má práce vlastně je.

Nejvíc mě baví se dostat zákazníkovi pod kůži tak, abych vymyslela model přímo na něj, tudíž v každém mém modelu zanechám kus svého srdce. To mě baví nejvíce - jít po ulici a vidět a cítit, že má práce má smysl.

Jednou mi klient řekl větu, na kterou nikdy nezapomenu. Nejdříve si oblékl oblek navržený ode mne, postavil se před zrcadlo a pak pronesl: "Tenhle fešák, to je kdo?" Smála jsem se a brečela zároveň (smích).

Jaké máte plány do budoucna?

Ráda bych tým rozšířila o několik švadlen, abych se mohla plně věnovat návrhům a potřebám klientů a být jim kdykoli k ruce.

Máte při podnikání čas na nějaké koníčky?

Asi jako každý, kdo začne naplno podnikat, takže na koníčky už mi nezbývá čas. Plně se věnuji práci, pak domácnosti a těším se na víkend s přítelem. Vyrážíme společně na výlety anebo si pustíme nějaký film. Přiznám se, že naposledy jsem viděla film Bohemian Rhapsody.

Děkujeme za rozhovor

TIP redakce: oblečení na míru značky Blandiore si můžete objednat na stránkách https://www.facebook.com/Blandiore.cz.