S motorkářem u stolu

27.07.2021

V roce 2019 autor Josef Káďa Kadeřábek vydal knihu Motorkářský průvodce po Čechách. O rok dříve (2018) to byl Motorkářský průvodce po Slovensku.

První byl Motorkářský průvodce po Moravě, který vyšel již v roce 2016. Nyní Josef Káďa Kadeřábek přichází s novinkou S motorkářem u stolu, která volně navazuje na první tři tituly.

Humorné historky a příběhy lidí, kteří mají jako svého koníčka cestování na dvou kolech se silným motorem, se tentokrát točí okolo neodmyslitelné součásti každého výletu, kterou představují chutná jídla.

Samozřejmě že nechybí potřebné ingredience, postup přípravy a také fotografie výsledného pokrmu. Kuchaři z povolání jistě prominou, že někdy vše není přesně podle zásad gastronomie, ale právě proto, že řadu uvedených "mňamek" a "gáblíků" připravovali většinou lidé bez odborného vzdělání, tak je to i povzbuzením pro ty, co by se do nějakých náročných kuchařských akcí běžně nepustili.

V knihkupectví Luxor se uskutečnil 20. 7. 2021 křest knihy, kterého zúčastnil například zpěvák Jakub Smolík, či herec a zpěvák Zdeněk Podhůrský.

Autor i foto: Petr D. Mráček