Šampion Patrik Kincl - MMA mi zachránilo život

30.01.2024

Bojování provází Patrika Kincla od dětství, ale ne vždy ve sportovní aréně.

Příběh odolnosti, odměny a odvahy

Dospívání mu přineslo nejen sportovní souboje, ale i konfrontace v životě. K tomu připočtěme období, kdy byl odsouzen ke strávení času za vězeňskými zdmi. To byly temné roky v jeho životě. Nicméně, Patrik Kincl se změnil směr svého osudu. Nastoupil na cestu sportu a vybral si cestu MMA. Dlouhé roky tvrdé práce a objevování světa se dostal až na vrchol. Dnes je mezi 50 nejlepších světových bojovníků ve své váhové kategorii a je šampionem organizace OKTAGON MMA. Jeho příběh je symbolem odvahy a odhodlání, ale mohl mít zcela odlišný zvrat. Postavil se na hranu, kde jediné špatné rozhodnutí mohlo změnit jeho celý život.

Sport jako cesta na celý život...

Příběh Patrika Kincla není jen o zápasu v kleci, ale také o hledání své cesty ve světě sportu. Vyzkoušel různé disciplíny, od hokeje až po basketbal, ale žádná mu nedala pocit života. Před pandemií se dokonce zkoušel hokej s Filipem Hronkem. Nicméně, pravý náboj a naplnění života našel až v MMA. Jeho sportovní pohled se stal všestranným, poskytujícím základy pro všechny další aspekty v jeho životě. Patrik zdůrazňuje rychlou učenost, kterou MMA přináší, a jak může tento sport poskytnout základ pro mnoho dalších odvětví.

O soutěžení a inspiraci

Soutěživý duch Patrika Kincla nemá hranic. Sází se nejen o peníze, ale i o úkoly. Pro něj není prohra problémem, ale motivací k vylepšení. V MMA začínal bez techniky, ale sázkami s kondičním trenérem se dostával ke stále lepším a lepším výkonům. Soutěživost a odhodlání jsou pro něj hnacím motorem k úspěchu.

Patrik Kincl se dívá na sport jako na inspiraci. Sleduje úspěšné sportovce a pokouší se chytit něco pro sebe. Avšak, jak sám zdůrazňuje, dává spíše na reálnou radu než povrchní tipy, které se často objevují na internetu.

O knize a autořích

Knihu "Šampion Patrik Kincl – MMA mi zachránilo život" napsali samotný Patrik Kincl a sportovní novinář Libor Kalous. Kincl, zápasník MMA, je současným šampionem organizace OKTAGON MMA a je mezi 50 nejlepších střední váhy na světě. Libor Kalous, bývalý sportovní novinář, má bohaté zkušenosti s reportážemi z olympijských her, hokejových mistrovství světa a turnajů UFC.

Kniha je dostupná od nakladatelství Universum za doporučenou cenu 399 Kč.

Autor: Lukáš Krajčo
Foto: Roman Souček