Šerpy na maturiťák zkrátka patří

12.04.2023

Máte před sebou úkol zorganizovat maturitní ples? Z následujícího článku se dozvíte, co vás čeká a nemine.

Maturitní ples je jakousi vstupenkou do dospělosti. Mezníkem, který znamená konec jedné etapy a začátek té druhé. Konec bezstarostného studentského období a začátek buď náročnějšího studentského, nebo přímo začátek pracovního života. Zkrátka se jedná o výjimečnou událost, na kterou je zapotřebí se patřičně připravit.

Plánujte v předstihu

Maturitní ples si v první řadě žádá perfektní organizaci. Z tohoto důvodu je vhodné jeho přípravu nenechat na poslední chvíli a vše naplánovat s dostatečným předstihem. Ono se to nezdá, ale seznam povinností, které vás čekají a neminou, není zrovna krátký. Postarat se budete muset o program i výzdobu. Zapotřebí bude nacvičit předtančení, sehnat moderátora, objednat šerpy, kapelu atd. Zatímco něco určitě zvládnete sami, jiné aktivity je vhodné svěřit profesionálům.

Téma

Nejoriginálnější maturitní plesy jsou ty, které mají nějaké téma. Ideálně takové, které má nějakou spojitost s vystudovaným oborem. Tomu pak přizpůsobte program, předtančení a kostýmové doplňky.

Výzdoba

Myslíte si, že sál zvládnete vyzdobit sami? Možná ano. Ale pokud je v hledáčku vašeho zájmu ples, na který maturanti hned tak nezapomenou, můžete se obrátit na designéry, nebo přímo tzv. balonkové dekoratéry. Ti s nimi umí doslova a do písmene kouzlit a připraví vám dekorace, z nichž bude přecházet zrak.

Maturitní šerpy

Nedílnou součástí každého maturanta je také šerpa. Šerpy pro maturanty si můžete objednat například na e-shopu MyProm.cz. Zde jsou k dispozici šerpy různých materiálů a barev. Na výběr máte maturitní šerpy taftové, třpytivé a atlasové. Cenově nejdostupnější jsou šerpy taftové, které jsou navíc k mání v široké škále barev. Tyto šerpy jsou navíc v současné době na zmíněném e-shopu nabízeny s téměř padesátiprocentní slevou. Nehledíte-li na korunu a toužíte-li po šerpě jako ze žurnálu, zvolte šerpu třpytivou, popřípadě atlasovou, s níž bude váš ročník skutečnou ozdobou plesu. Všechny materiály je samozřejmě možné opatřit potiskem dle vašich představ či různými květinovými ozdobami.

Kapela a moderátor

Maturitní ples se také neobejde bez moderátora a živé kapely. Uvědomte si, že ta bude po celou dobu trvání plesu hlavním zdrojem zábavy. Kapela by měla mít minimálně 4 členy a nejlépe by s sebou měla přivézt i vlastní ozvučení (reproduktory). Zajímejte se i o její repertoár, který by měl oslovit všechny věkové kategorie. Nejenom tedy maturanty, ale i jejich rodiče. Moderátor by pak měl být pohotový a vtipný. Obojí je vhodné objednávat přes kulturní agenturu.

Není toho zrovna málo, na co je třeba myslet, že? Pokud si myslíte, že organizace maturitního plesu je nad vaše síly, obraťte se na profesionály. Zkrátka si nechte připravit maturitní ples na klíč. Za ten si ale samozřejmě připlatíte. Nebo povinnosti rozdělte mezi několik maturantů. Jeden se postará o výzdobu, další objedná maturitní šerpy, třetí kapelu atd.

Tak, ať se váš maturiťák vydaří!

komerční sdělení