SEXY DORTY Josefa Maršálka pokřtila ve svém divadle zpěvačka LUCIE BÍLÁ a s ní herečka Simona Stašová

19.11.2021

Výjimečná vizuální podívaná a originální chutě ve smyslném provedení, tak vypadá nová kniha SEXY DORTY od Mistra cukráře JOSEFA MARŠÁLKA.

V nakladatelství XYZ vychází luxusní publikace - moderní kuchařka (cukrářka), v níž vám slavný cukrář prozradí své největší vychytávky, díky kterým budou vaše sladké výtvory prostě neodolatelné. Hosté i zástupci médií měli také šanci některá až umělecká díla na místě i ochutnat...

Kmotrami "Sexy dortů" byly zpěvačka a principálka Lucie Bílá a herečka Simona Stašová. Křtem v pražském Divadle Lucie Bílé provázela moderátorka Jolana Voldánová.

Jestli v cukrařině existuje královská disciplína, pak jsou to dorty! A když se do jejich přípravy pustíme společně, upečeme nejedno umělecké dílo. Kouzlo těch nejlepších dortů totiž spočívá v tom, že lahodí nejen chuťovým pohárkům, ale také oku.

"Proto vám prozradím své největší vychytávky, díky kterým budou vaše sladké výtvory prostě neodolatelné. A to se hodí vždycky - u příležitosti svátků, narozenin, přátelských setkání i jen tak, pro radost ze života," říká Maršálek.

Jednou z největších specialit cukráře Josefa Maršálka jsou právě dorty. Hranaté, kulaté, matné i metalické, s kytkami, jedlou trávou i čokoládou, české i inspirované zahraničím, jednoduché i plné chutí. Všechny mají každopádně jedno společné: jsou zatraceně sexy a okamžitě ve vás vzbudí touhu ochutnat aspoň malý kousek! "Dorty jsou prostě WOW," dodává a má pro vás všechny jednu skvělou radu nad zlato!

"Pamatujte, že stres a panika do kuchyně nepatří stejně tak, jako negativní emoce. Krémy se potom srážejí, čokoláda šedne a trouba připaluje (ta trouba). Co do toho vložíte (do pečení), to Vám z toho vypadne," radí znalec cukrářských fíglů, muž, který prošel profesně i slavným Buckinghamským palácem a slavným londýnským obchodním domem Harrods a jehož předchozí knižní publikace Péct, milovat a žít, Moderní česká cukrařina a Moje sváteční pečení, se staly naprostým bestsellerem.

Dobrou chuť!

.....

JOSEF MARŠÁLEK, který se v devatenácti letech vydal za svým snem a místo učitelem se stal na sedm let součástí nejlepšího kulinárního týmu Evropy, s nímž pekl dobroty i pro anglickou královnu. Své zkušenosti sbíral po celém světě - procestoval Evropu a působil i v Indii v nejlepší tamní patisserii, aby se nakonec vrátil zpět do Česka, založil vlastní firmu a natočil nejúspěšnější světovou show o pečení. Pořádá kurzy, poskytuje konzultace majitelům cukráren i kaváren a prostřednictvím kuchařek plných svých nejoblíbenějších receptů se rozhodl podělit o všemožná sladká tajemství.

V roce 2022 se Josef Maršálek opět stane nedílnou součástí dnes již legendární TV reality show "PEČE CELÁ ZEMĚ 2" a na ČT Déčko se objeví také jeho nový pořad pro děti "CUKRÁRNA U JOSEFA".

Autor a foto: Petr Mráček