Široké kalhoty jsou aktuální módní trend pro každou příležitost

08.03.2023

Tento oděvní kus si již za svou historii zažil několik velmi populárních období a samozřejmě i pádů. Dlouhou dobu o něm nebylo slyšet, ale v posledních letech se zase vrací na módní výsluní. Jedná se o prosté kalhoty, které se od těch obyčejných liší tím, že jsou volné v oblasti hýždí a nohou. A jsou tedy již pouhým okem jasně viditelně širší než jiné tipy kalhot, které známe.

Historie sahá až k antickým Řekům

Pokud by vás zajímalo, kdy jsme se mohli poprvé setkat s pojmem široké kalhoty, tak budete možná překvapeni, jak daleko jejich historie sahá. První zmínka totiž pochází již z antického Řecka (9 století před našim letopočtem), kdy sloužily jako sportovní oděv. Nicméně toto je opravdu dávná historie a my se zaměříme spíše na tu nám bližší.

V samotné Evropě se široké kalhoty začaly ve velkém objevovat až okolo 16. století, a to jako součást oděvu šlechticů. Tehdy si začaly pomalu získávat na oblibě. Ovšem opravdový "boom" a popularitu si získaly až počátkem dvacátého století. Obzvláště mezi lety 1920 a 1930. Poté následovalo období úpadku a do módy se začaly postupně dostávat až v roce 1950, kdy byly velmi častým doplňkem hippies. S koncem éry hippies se na nějakou dobu tento módní trend odloučil a několik desítek let upadl v zapomnění. Populární začíná být zase až nyní začátkem dvacátého prvního století.

Pro koho jsou široké kalhoty vhodné a jak je kombinovat?

To, že se tento módní trend opět vrací na výsluní hned neznamená, že je vhodný pro každého, vybrat si však můžete ze široké nabídky na webu https://answear.cz/h/siroke-kalhoty . Široké kalhoty jsou přece jen určený spíše lidem s výraznějšími boky nebo stehny. Samotná výška vaší postavy ovšem roli nehraje, jelikož tento model vypadá dobře jak na vysokých, tak nízkých lidech. Ovšem vždy je důležité oblečení správně zkombinovat. Níže se podíváme na pár kombinací, které rozhodně nikoho neurazí.

Široké kalhoty jsou vhodné pro jakoukoliv příležitost. Ať už se jedná o formální akci jako je svatba, ples nebo jiná akce podobného druhu. Ideální je pro tyto příklady doplnit vaše kalhoty o boty na podpatku s košilí nebo halenkou a rozhodně nebudete za člověka bez vkusu. Pokud se chystáte na akci neformální jako je například rodinná oslava, pracovní večírek nebo se jen jdete projít ven, pak tyto kalhoty stačí doplnit nějakým hezkým tričkem nebo mikinou. Určitě tak neuděláte žádný módní přešlap.

Pokud jste se rozhodli, že tento typ kalhot je vhodný právě pro vás, pak si můžete být jistí, že si rozhodně vyberete. Je to módní kousek, se kterým můžete všude a budete v něm vypadat dobře. Ať už jdete do práce nebo jen na procházku. Vzhledem k aktuální obrovské popularitě najdete obrovský výběr stylů i materiálů, kde si vybere každý z vás.

Zdroj obrázku: Olesya Kuprina / www.Shutterstock.com