ŠKODA OCTAVIA se stala fleetovou novinkou roku, v anketě uspěly i další modely české automobilky

26.03.2021

Vozy ŠKODA opět potvrdily svoji oblíbenost u českých flotilových zákazníků. Tuzemská automobilka ovládla specializovanou anketu Firemní auto roku, když uspěla hned v několika kategoriích.

ŠKODA OCTAVIA je fleetovou novinkou roku, v hlasování manažerské poroty vyhrály své kategorie modely KAMIQ, SCALA, OCTAVIA COMBI a SUPERB iV, v internetovém hlasování pak uspěly vozy SCALA a SUPERB iV.

ŠKODA AUTO znovu uspěla v hlasování, které ovládla již mnohokrát v minulosti. Anketa Firemní auto roku, pořádaná specializovaným magazínem FLEET firemní automobily, je založena ve své hlavní části na hodnocení manažerské poroty. Vyhlašuje však také vítěze internetového hlasování širší veřejnosti a cenu redakce, kterou je Fleetová novinka roku. V manažerské porotě zasedají zástupci domácích firem a organizací s vozovými parky. Většinu porotců tvoří fleetoví či provozní manažeři, ale zastoupení mají také finanční či HR ředitelé velkých firem i generální ředitelé malých a středních podniků.

Zejména díky svému nejprodávanějšímu modelu OCTAVIA se ŠKODA stala absolutně nejúspěšnější značkou letošního 13. ročníku. Mladoboleslavský bestseller triumfoval nejen v samostatné kategorii vyhlašované pořadatelem ankety, ale díky verzi COMBI se prosadil také v hlasování fleetových manažerů, kde ovládl kategorii Benefit Plus.

"Tento skvělý výsledek nás velmi těší a potvrzuje již dobře známé přednosti naší nejprodávanější modelové řady," komentuje přesvědčivé vítězství Jiří Maláček, šéf tuzemského zastoupení automobilky ŠKODA AUTO. "Naši zákazníci oceňují spolehlivost, kvalitu a vysokou užitnou hodnotu vozů ŠKODA. K jejich oblibě dále přispívají příznivé provozní náklady a stabilní zůstatková hodnota při následném prodeji, což jsou velmi podstatné parametry právě u flotilových vozidel. To se pochopitelně odráží v pozitivním hodnocení fleetových manažerů," dodává Jiří Maláček.

Úspěch modelu OCTAVIA podtrhli i další zástupci značky ŠKODA. V kategorii Standard, která je vyčleněna pro malé osobní automobily v základním firemním provozu, zvítězila ŠKODA KAMIQ. Kategorii Benefit pro nižší až střední řídicí pozice opanovala ŠKODA SCALA a již zmíněná ŠKODA OCTAVIA COMBI si odnesla vítězství v kategorii Benefit Plus pro střední až vyšší pozice. V kategorii Top pro vrcholový management obsadila ŠKODA SUPERB druhé místo. Anketa Firemní auto roku však vybírá nejlepší automobily i v dalších kategoriích. V rámci takzvaných Trophy jsou oceňovány vozy specifického zaměření a koncepce. Pro rok 2021 byly vyhlášeny Plug-in Trophy pro automobily s elektropohonem a dobíjením, Hybrid Trophy pro hybridní vozy s autonomním dobíjením a Cross Trophy pro automobily určené i do terénu. V Plug-in Trophy si vítězství odnesla ŠKODA SUPERB iV a na 3. místě skončila ŠKODA OCTAVIA iV, v Cross Trophy získala 2. místo ŠKODA KAMIQ. Vozy domácí značky uspěly rovněž v internetovém hlasování veřejnosti. Mezi referentskými automobily vyhrála ŠKODA SCALA těsně před modelem KAMIQ, mezi manažerskými automobily zvítězila ŠKODA SUPERB iV a na 3. pozici se umístila ŠKODA OCTAVIA COMBI.

V hodnocení fleetových manažerů se odrážejí nejen kvality vozů ŠKODA, ale také exkluzivní služby, které jim v oblasti prodeje i servisu poskytují tzv. fleetová centra. Těch má značka ŠKODA v současnosti 37 a jejich rovnoměrné rozmístění na území ČR vychází vstříc flotilovým klientům ze všech regionů. Kromě přímého prodeje poskytují další specifické služby zaměřené na potřeby fleetových zákazníků v oblastech předprodejního poradenství, optimalizace vozových parků a nákladů na flotilovou mobilitu, servisu, distribuce ŠKODA Originálních dílů či flotilového financování a pojištění. Fleetová centra disponují rovněž certifikovanými klempírnami i lakovnami a sortimentem ŠKODA care produktů s velkoobchodními slevami. V případě potřeby poskytnou zákazníkovi po dobu servisního zásahu náhradní vůz stejné nebo vyšší třídy. Další výhodu pro každého velkoodběratele představuje záruka rychlého příjmu jeho automobilu do servisu a stanovení přesného termínu dokončení opravy. Předváděcí vozy ve fleetových centrech jsou naspecifikovány tak, aby odpovídaly nejčastějším požadavkům velkoodběratelů.