Skončil pátý ročník Run and Help. Vybralo se 1,5 milionu korun

15.06.2019

Magistrát hlavního města Prahy ukončil pátý ročník šňůry charitativních běhů Run and Help, neboli "Běhání, které pomáhá". Akce proběhla 14. června na Mariánském náměstí v Praze. Projekt Run and Help zaštiťuje Konto Bariéry.

Symbolické jedno kolečko okolo budovy magistrátu zdolaly desítky zaměstnanců pražského magistrátu, radní Vít Šimral i primátor Zdeněk Hřib. 

Projekt Run and Help je ideálním způsobem, jak tak protáhnout tělo a zároveň udělat něco prospěšného, pomoci dětem i dospělým s handicapem. 

Podstata projektu Run and Help je jednoduchá - kolektivy se zapojí do běhu, pro který si zvolí dobu konání a různou délku trasy. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál přispěje každý účastník domluvenou částku. Peníze, které běžci věnují, pomohou postiženým dětem.

Hlavní příběh letošního ročníku je osud Lukáše, který trpí dystrofií. Peníze, které se v projektu vybraly použije Lukáš a další děti s dystrofií na rehabilitace. Někteří účastníci si ale vybrali vlastní příběh spolužáka, kamaráda či kolegy, kterému chtěli pomoci.

Do pátého ročníku Run and Help se zapojilo téměř 90 organizací, které mezi sebou vybraly více než 1,5 milionu korun. Neúspěšnější potom byla společná akce 5. ZŠ Mladá Boleslav, 4.ZŠ a MŠ Mladá Boleslav, ZŠ a MŠ Dalovice, kde účastníci dohromady přispěli 333 tisíc korun.