Slavní zavzpomínají v Lucerně na Naďu Urbánkovou: Jedinečný koncert plný emocí

22.03.2024

Lucerna v Praze bude dne 11. dubna 2024 svědkem jedinečné události, kdy více než desítky umělců a přátel připomenou život a dílo nezapomenutelné legendy české hudební scény, Naďi Urbánkové.

Tento vzpomínkový koncert, nazvaný "NAĎA", slibuje emocionální setkání s nezapomenutelnými hity a příběhy této nezapomenutelné osobnosti.

Naďa Urbánková, známá jako pětinásobná Zlatá Slavice, se stala nedílnou součástí českého kulturního dědictví svým hlasem, talentem a nezaměnitelným stylem. Její písně, jako je duet "Drahý můj", balada "Dávám Ti dar" či klasická "Závidím", oslovily nespočet posluchačů a zanechaly unikátní stopu v srdcích fanoušků napříč všemi generacemi.

Jana Fabiánová, dcera Nadi Urbánkové, sdílí své vzpomínky na matčiny písně: "Není pro mě snadné vybrat jen jednu písničku, o které bych mohla říct, že je moje nejoblíbenější. Mám velmi ráda některé její méně známé písničky z filmu Noční Můry Nadi Urbánkové. Pak mám také moc ráda píseň Mosaznej džbán, má velmi krásný text. V neposlední řadě mám moc ráda i její humorné songy, jako Žužu nebo Vilém peče housky."

Vzpomínkový koncert NAĎA slibuje přinést divákům nejen pouze ty největší hity Nadi Urbánkové, ale i příběhy a historky od těch, kteří ji znali a prožili s ní kus života. Na pódium se postaví významná jména českého showbyznysu, včetně Evy Burešové, Michala Davida, Karla Kahovce, Václava a Jana Neckářových, Leony Machálkové a mnoho dalších…

Hudební nastudování a vokální aranžmá Martina Kumžáka a Jiřího Škorpíka přinese nezaměnitelný zvuk Nadiiných hitů, které doprovodí Moondance Orchestra se sborem a Epoque Quartet pod taktovkou Martina Kumžáka. Režii tohoto výjimečného večera přebral Michal Caban.

Tento koncert není pouze hudbou, ale především projevem úcty a lásky k umělkyni, která svým talentem zanechala nesmazatelnou stopu v české kultuře. Přijďte se proto připojit k této výjimečné události a společně zavzpomínat na jednu z nejvýznamnějších osobností naší České hudební scény.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Hana Brožová