Slavnosti pravého a levého břehu

13.09.2019

Středočeská centrála cestovního ruchu se představí v rámci Slavností pravého a levého břehu.

Letos, už podeváté, pořádají obce Klecany a Roztoky u Prahy tradiční Slavnosti pravého a levého břehu. Akce se koná za podpory obcí Suchdol, Únětice, Zdiby, Úholičky a Máslovice. Termín akce tradičně připadl na třetí zářijovou sobotu, tedy 14. 9. 2019.

Každým rokem se akce rozrůstá a těší se velkému zájmu, jak z řad mladých lidí, rodin s dětmi, starousedlíků, tak i "přespolňáků". Pestrý doprovodný program a skvělé kapely na obou březích, mezi kterými vystoupí i místní rodáci, vždy slibuje pohodový den plný nevšedních zážitků. Raritou pro návštěvníky je i přívoz, který nepřetržitě jezdí po celou dobu programu.

K letošním oslavám se také připojí Středočeská centrála cestovního ruchu, která vás přivítá ve svých stáncích na obou březích řeky společně se spolkem Středočeské vodní cesty.

Připravili jsme pro vás bohatý program, na který se mohou těšit jak děti, tak i jejich rodiče. Pod vlajkou spolku bude brázdit řeku další přívoz, vyzkoušíte šlapací paddleboard a kajak. Zajímavostí bude stánek Vodní záchranné služby, kde se dozvíte, jak bezpečně se chovat na vodě. Děti si budou moci vyrobit placku s námořnickým motivem a připravené jsou také dárky, jako je pexeso a další hry. Přátelská rivalita mezi břehy bude letos podpořena závodem Dračích lodí, jejichž posádky vzniknou na místě z občanů obou břehů.

Dospěláci zde najdou stánky s lokálními dodavateli jídla i pití, např. Únětického piva nebo vyhlášených Lasíkových koláčů. Všechny potěší vstup zdarma a nevšední podívaná na ohňostroj nebo parašutisty skákající přímo do Vltavy a spousty další zábavy!

A jak se k nám dostanete? Doporučujeme výlet začít opravdu stylově a zpříjemnit si cestu z Prahy nebo Kralup vláčkem do Roztok a pak pěšky po proudu cca 10 minut procházkou.

Buďte součástí Slavností pravého a levého břehu i vy, a přijďte navštívit stánek Středočeské centrály cestovního ruchu a spolku Středočeské vodní cesty.