Soutěž Miss Léta se od 28. října 2018 stává Miss České republiky

24.10.2018

Při příležitosti 100 let vzniku naší země bude slavnostně dovršen proces zahájený v srpnu 2017. Na Václavském náměstí bude světovou celebritou první kategorie pokřtěn první kalendář Miss České republiky a od 28. října bude zahájena registrace dívek pro ročník 2019.

Večer 25. října 2018 slavnostně startují na Václavském náměstí křtem kalendáře Miss České republiky čtyřdenní oslavy ke vzniku nové Miss České republiky. Součástí oslav je také návštěva v Drážďanech, kde proběhne módní přehlídka k výročí 100 let od založení Československa. Oslavy jsou zakončeny 28. října 2018 oficiálním spuštěním plnohodnotného ročníku soutěže Miss České republiky a zahájením registrace dívek do této soutěže. Oslavám předcházela i zahraniční cesta do Kazachstánu, kde se organizátorka soutěže Alexandra Belingerová a 1. vicemiss České republiky Tereza Bohuslavová setkaly s velvyslankyní Eliškou Žigovou. V rámci módní přehlídky ve stylu "100 let českého designu" byl představen i model v národních barvách a s národními symboly. Zároveň odletěla Miss České republiky 2018 Iveta Maurerová reprezentovat Českou republiku na světovou soutěž krásy do Číny.

Miss České republiky přebírá úspěšný koncept soutěže Miss Léta, která od roku 2016 je novináři hodnocena jako jedna ze tří nejvýznamnějších soutěží krásy v České republice. Pořadatelem soutěže Miss České republiky 2019 bude Nadační fond IT people, který soutěž bude provozovat na základě získaných výhradních licenčních práv. Organizaci soutěže povede Alexandra Belingerová a ředitelem soutěže bude Robert Novotný.

Vybrané finalistky soutěže tradičně poletí reprezentovat ČR na světové soutěže, vítězka získá automobil a všechny finalistky spoustu krásných a hodnotných cen. Miss ČR oblékne své finalistky do tradičního bílého oblečení. "Bílá armáda" - přezdívku, kterou si samy dívky daly, zdůrazní naše sdílené hodnoty, kterými jsou týmový duch a touha společně se bavit a společně dosáhnout úspěchu.

Miss České republiky

Nová Miss České republiky započala v srpnu 2017 žádostí o registraci ochranné známky Miss České republiky. V srpnu 2018 bylo soudně definitivně potvrzeno oprávnění užívat název "Miss České republiky", kdy v současnosti jsme jediným oprávněným k užívání názvu Miss České republiky z pohledu průmyslových práv. V září 2018 byly v nultém ročníku Miss České republiky vybrány první tři vítězky Miss České republiky pro rok 2018. V soutěži zvítězila a Miss České republiky pro rok 2018 se stala Iveta Maurerová, druhá se umístila Tereza Bohuslavová a třetí Kristýna Malířová. Iveta Maurerová (jako Miss České republiky) v současné době reprezentuje Českou republiku na světové soutěži krásy Miss Globalcity v Číně.

Nadační fond IT People

Hlavním cílem nadačního fondu IT people je propagace IT oboru a získávání studentů pro studium technických vysokých škol. Zakladatelem nadačního fondu IT People je společnost Mironet. Výtěžek soutěže Miss Léta a nyní Miss České republiky je ze 100 % převeden na účely Nadačního fond IT People a poslouží výhradně k naplnění cílů tohoto fondu.