Soutěžící Miss České republiky se po očkování změnily! Parodické video má více než 1 milion zhlédnutí

28.10.2021

Video Miss České republiky má již více než 1.000.000 zhlédnutí na Instagramu. Vzniklo jako reakce na dezinformace související s očkováním proti COVID-19.

Před pár dny na internetu začalo kolovat video, které si získalo velkou pozornost veřejnosti. Video natočené na kontroverzní téma očkování, které na Instagramu získalo již více než 1 milion zhlédnutí, sbírá spíše negativní reakce diváků. Ale dle popisku videa je zřejmé, že autor videa dosáhl přesného cíle, jaký zamýšlel.

Je to názorná ukázka toho, jak rychle a jednoduše lze sdílet informace, které si lidé neověřují z kvalitních zdrojů. Někteří uživatelé Instagramu dokonce reagovali tak, že nohy po očkování určitě nerostou a vlasy se též neprodloužily.

Miss České republiky uvedla pod videem text:

"OVĚŘUJ SI INFORMACE !!! Nadsázka spotu upozorňuje na kontroverznost tématu spojenou s očkováním COVID-19. Diskuze, která v každém z nás vzbuzuje obavy a vlastní názory. Hlavní myšlenkou videa je zvýšit povědomí o šíření dezinformací spojenou s očkováním. O tom svědčí 400.000 views během několika hodin u tohoto videa. Jaké zaručené zprávy Vás přesvědčily, abyste (ne)pochybovali o očkování?"

Na parodii vtipně reagovaly i známé osobnosti, jako např. Tomáš TMBK Břínek. Video si pozitivní reakci získalo také od některých členů Poslanecké sněmovny či Ministerstva zdravotnictví. 

Od organizátora soutěže jsme zjistili, že z řad médií a obchodních partnerů byl projeven nemalý zájem o rozšíření spolupráce.

Video ke zhlédnutí zde: https://www.instagram.com/p/CVWKEUoIKen/ 

Honza Vavřička