Společenské kabelky – k jaké příležitosti se která hodí?

22.01.2022

Příruční taška, jež je pro ženy nepostradatelná. Kabelka. I když se zdá, že její výběr je snadný, není tomu tak. Leckdy se můžete dopustit faux pas, pokud zvolíte špatnou kabelku, a tím nemyslíme pouze to, že nebude barevně ladit se zbytkem outfitu.

Mini kabelka na ples - jakou si vybrat?

Kabelek je spousta, ovšem jejich stylování je lehce vědecká disciplína, pokud se pohybujeme v módní branži. Spousta žen si myslí, že stačí jen barevné sladění, i když mnohé nerespektují ani to. Velkým nešvarem je nevhodně zvolená velikost společenské kabelky. Jestli jdete na společenskou událost, rozhodně si neberte velkou kabelu, kterou nosíte do práce. Proč si brát na ples shopper?

Společenské kabelky - na rameno, nebo do ruky?

Ovšem i výběr malé kabelky je sofistikovaný proces. Předně, kam jdete? Na večeři? Postačí vám tzv. bagetka, tedy mini kabelka do ruky, kterou pohodlně odložíte. Jestli ale půjdete na ples, asi nebudete chtít celou dobu držet kabelku, proto si vezměte kousek, který má popruh. Na jedno rameno ovšem, typ crossbody je spíše sportovní záležitostí.

Mini kabelka - barevný výběr

Kdo má cit pro barvy, je to pro něj snadné, protože se koukne na celý outfit a sám pozná, jestli vše ladí. Kdo ne, tak bude řídit alespoň pár pravidly. Snadné je mít oblečení v jedné barvě. Nevadí ani více odstínů toho samého koloritu. Výrazné barvy volte spíš jen na doplňky, což může být kabelka na ples. Rozhodně však už neplatí, že barva kabelky musí ladit s barvou bot. Experimentům se meze nekladou. Například neonové barvy jsou v kurzu. K temnému kostýmu se bude skvěle hodit svítivě žlutá kabelka a krásně růžové lodičky.

Správná kabelka

Důležitý je i materiál. Na společenské události se hodí spíš kabelka z kůže, krajky a jiných dražších prvků. Nylonové, plastové či jiné kousky působí lacině. Na tvaru záleží spíše z toho důvodu, že by vůbec nějaký měl být. Neforemná kabelka z laciného materiálu bude působit ušmudlaně, což vám na kráse nepřidá. A na společenské události chcete přece zazářit, nikoli působit tak, jako byste neměla na krásné věci.

Foto: https://www.galafashion.cz/ 

komerční sdělení