Sportovkyně Petra Nosková se prosadila navzdory prognózám lékařů

07.04.2020

Sympatická sportovkyně Petra Nosková ve svých 24 let utrpěla vážný úraz levého lokte. V té době jí lékaři nedávali šanci na plnou funkčnost ruky a už vůbec ne na sportovní aktivity. Bojovnice Petra však začala navzdory prognózám závodně vzpírat a po 4 letech tvrdého tréninku vybojovala stříbro na mistrovství republiky.

Sportovních úspěchů jsem dosáhla až díky hendikepu. Sport mě dostal z krize. Úplně ustoupily nesnesitelné bolesti a nebýt jizvy tak to zranění dnes není ani poznat.

Co považujete za svůj největší životní úspěch?

Za svůj největší úspěch považuji, to že jsem se nedala po úrazu odradit, překonala sama sebe a dostala se za hodně hluboké hranice. Vzpírání je nejtěžší sport a s rozlámaným loktem se do toho pustit byla velká odvaha. Tehdy jsem musela přemlouvat trenéry, aby mě to naučili a nebáli se o mě, ta jizva byla dost děsivá, ale když viděli, jakou mám chuť a výdrž, tak se to podařilo. Pak asi, že jsem dokázala na benč zvednout 3x 90kg, a ruka to taky vydržela.

Jaký máte tréninkový režim? Prozraďte, co všechno musíte za týden stihnout.

Já trénuji tak 5x týdně, někdy 6x, stylem 2+1 nebo 3+1, dva nebo tři dny trénink a den volna, někdy 2 dny volna, když je třeba. Stíhám tak nějak vše v pohodě. Můj den vypadá tak, že ráno zajdu do fitka, tam jsem tak něco přes hodinu a půl, někdy dvě, pak nakoupím a jdu pracovat.

Jsem na grafička na volné noze, takže pracovní režim si přizpůsobuji tak, jak mi to vyhovuje. A samozřejmě se snažím být co nejvíc s rodinou.

Doporučte čtenářům dietu, zdravé návyky či životní styl, aby vypadali tak úžasně jako vy.

Tak slovo dieta není to správné, já raději volím životní styl. A i přestože jsem výživová poradkyně, nedělám to, protože každý si musí najít svoji cestu ke zdraví sám. Já jsem od 17 let na rostlinné stravě a postupem času jsem se dostala převážně k ovoci a oříškům, někdy zelenině. Nelze toto však doporučit plošně, protože já navíc ještě jím stylem přerušovaného půstu v intervalu 20/4, k tomu jsem došla sama, aniž bych o tom před tím něco věděla.

Mně to takto vyhovuje. Jsou to ovšem dlouhé roky pokusů a pozorování reakcí těla a vzájemného souladu duše, těla a mysli. Takže doporučím jen jíst vše přírodní a nezpracované chemicky, nekouřit, nepít alkohol a neponocovat


Jíte čokoládu? Máte ráda sladké?

Čokoládu nejím, jen občas raw kakaové boby, je to silný antioxidant a mají hodně hořčíku a dalších vitaminů. Ale pouze v syrovém stavu, jsou velmi hořké. Sladké ráda nemám, stačí mi ovoce.

Jaký chlap je podle vás sexy? Jaký typ vás nejvíc přitahuje?

Sexy chlap je ten, co má charisma a vychování. Uznává ženu jako Bohyni, protože ví, že žena je ta, která dává. A pokud dá chlap ženě úctu, pozornost a Lásku, dostane ráj na Zemi.

Jaké máte koníčky kromě cvičení?

No, tak můj koníček je moje práce. Pracuji jako grafička a tato tvůrčí činnost mě zcela naplňuje. Také ráda čtu zajímavé a naučné knihy, občas si vyložím karty nebo zamedituji. Dříve jsme hodně jezdili na výlety do hor, buď pěšky, nebo na kolo, ale není nějak na to teď čas. 

Co byste v životě chtěla dokázat?

Dokázat zachovat klid a chladnou hlavu za každé situace.

Jaká je vaše vysněná práce, meta, trofej?

Chtěla jsem být herečka a fotomodelka, to byl od mala můj sen. Bohužel jsem v tom nebyla rodiči podporována, a tak až si to nějak sedne ráda bych zkusila fotomodeling.

Vaše nejoblíbenější kniha, film a jídlo?

Kniha, co mě dostala je "Jak přelstít ďábla" od Napoleona Hilla, film jednoznačně Vlasy a jídlo mango.

Je podle vás fitness dobré místo na seznámení nebo se máme ve fitku raději věnovat na 100 % jen cvičení?

Rozhodně! Já se seznámila s mým manželem také na tréninku, ještě ve vzpírárně. Oba jsme vzpěrači a myslím, že ten vztah nám pomáhal oběma ke sportovním úspěchům. Můj muž jich má víc.

Zkusil vás někdo během cvičení oslovit a pozvat na kávu nebo proteinový nápoj? Jak to dopadlo?

No občas si někdo troufne, ale my se ve fitku všichni známe, takže spíše cvičíme a blbneme, je tam zábava, když se sejde parta fajn lidí.

Máte ráda obdivné pohledy mužů ve fitku nebo jsou vám spíše nepříjemné?

Mám ráda jakékoliv obdivné pohledy a dělá mi to dobře. Každý má rád obdiv a pochvalu, a i já ráda jiné chválím, mám to tak nastavené. Vidím na druhých to dobré, nehledám chyby, to je špatně.

Proč je dobré cvičit? Zkuste vyzvat čtenáře a čtenářky k pohybu! Kam by měli zajít?

Tak pohyb ať už jakýkoliv je tělu vlastní, čím více se hýbáme a kvalitně dýcháme, tím máme více energie a dobré nálady. Je na každém, jakou si zvolí aktivitu, někdo rád běhá, jiný cvičí jógu, já ráda tahám těžké činky. 

Takže vyrazit do fitka, do přírody nebo si zacvičit doma, vše je správná volba! 

Nebo si můžete pořídit domů některou naší venkovní fitness sestavu a cvičit na hrazdách. Mrknout můžete na www.g4you.cz nebo www.tnmetalsystem.com