Středočeští sportovci pojedou reprezentovat kraj do Bratislavy

14.08.2019

"O pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja" se utkají i středočeští sportovci. Krajští radní schválili účast středočeské delegace a pověřili trenéry, aby vybrali nejúspěšnější mladé sportovce ve všech disciplínách.

Už čtrnáctý ročník turnaje se bude konat od 4. do 5. října v Bratislavě. Soutěží se ve třech disciplínách: střelba, šachy a rychlostní kanoistika. Turnaj byl Radou Středočeského kraje schválen v plánu akcí na rok 2019 už začátkem letošního roku. 

Radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011) říká: "Navrhli jsme účast dětských a mládežnických reprezentantů Středočeského kraje ve všech uvedených disciplínách. Jsem rád, že ve středních Čechách máme spoustu šikovných sportovců i v odvětvích, která nepatří k nejmasovějším. Naší účastí zároveň přispějeme k rozvoji dobrých vztahů mezi oběma regiony."

Do Bratislavy by měla odcestovat 46 členná delegace - 36 sportovců, 8 trenérů a 2 vedoucí výprav. Nejúspěšnější reprezentanty v jednotlivých disciplínách z oddílů Středočeského kraje nominují trenéři.

Podle hostitelské strany je hlavním cílem turnaje umožnit mladým sportovcům z partnerských regionů závodit s jejich vrstevníky na mezinárodní úrovni. Neméně důležitou součástí akce je navázání nových kontaktů a přátelství a představení Bratislavského samosprávneho kraje. Příspěvek Středočeského kraje činí 60 000 korun.