Strom, který opět plnil dětská přání

17.12.2019

Každý rok od 11. 11. do 12. 12. pomáhají lidé plnit vánoční přání dětem a mladým lidem z dětských domovů po celé České republice.

V rámci internetového projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb "Strom splněných přání" může každý udělat radost dítěti pohodlně a rychle přímo ze svého počítače na www.stromsplnenychprani.cz. Letos se pořádající organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI podařilo poprvé za pomoci štědrých dárců splnit všechna vánoční přání dětí před oficiálním ukončením projektu! Dárky pod stromečkem tedy potěší 1 302 dětí a tím to nekončí...

Plnit přání mohli "Ježíšci! až do neděle 15. 12. v obchodním centru Arkády Pankrác, kde se podařilo splnit dalších 567 přání.

"Veliké poděkování patří všem, kteří se do vánočního projektu zapojili a pomohli nám splnit více než 1 860 přání! Děkujeme partnerům projektu, společnostem Se Srdcem v čele s Petrou Kubíkovou, bez které by Strom splněných přání nemohl fungovat, a Burza cenných papírů Praha, která zajistila pokrytí velké části finančních nákladů s projektem spojených. Děkujeme i všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli dárky pro děti vánočně zabalit, ale největší poděkování patří vám - Ježíškům! Děkujeme, že spolu s námi děláte už 8 let radost dětem, kteří nemají možnost trávit Vánoce se svou rodinou," dodává koordinátorka projektu Jana Schustrová.

Počet splněných přání byl navýšen i díky tzv. neadresným příspěvkům, které jsou zasílány na účet projektu a následně využity k zakoupení nesplněných přání. Za 8 let bylo splněno 10 095 vánočních přání dětí za 13 471 337 Kč!

Děkujeme, že nám pomáháte dělat Vánoce krásnější!

Foto: PROTEXT