Tomáš Bursa životní příběh - úspěch

21.03.2019

Tomáš Bursa se narodil 1965 v tehdejším Československu ve městě Plzeň. Pochází z rozvedeného manželství a ze čtyř bratrů. Vyučen jako strojní mechanik v podniku ŠKODA PLZEŇ.

V 16 letech byl vystěhován na ulici kvůli otčímovi. V 18 letech byl povolán do dvouleté vojenské služby v Karpatech z možného důvodu nepřijetí tehdejšího komunistického režimu. Po vojně na jaře 1989 zběhl do Maďarska, kde na kriminální policii v Budapešti podává žádost o politický azyl s možností transportu do SNR a nebo USA. Žádost byla zamítnuta a je vrácen zpět do ČSSR, kde mu hrozil kriminál.

Po revoluci v roce 1991 odcestuje do USA, odkud je nucen se vrátit. S navazujícím rokem 1992 na doporučení rodinného přítele, brigádního generála ve výslužbě, osobně podává žádost na americké ambasádě v Praze o vstup do US Army s možností boje v Iráku. Žádost byla zamítnuta z důvodu nemožného náboru na českém území. Následuje přihlášení do Francouzské legie, což překazí pobyt ve Francii, kde se zamiluje do Francouzky Nathalie a uvažuje o sňatku. Po neúspěšném vztahu si vyřizuje pracovní a pobytové vízum v SNR, kde po dobu 6 let pracuje. Ve svých 31 letech se usazuje v rodné Plzni, kde se zamiluje a ožení. Ze vztahu vzejde jeden syn. Po letech se však manželství dostává do krize a Tomáš onemocní závažnou nemocí RAKOVINA .

Toho času současně v době, kdy odolává nejenom nemoci ale i jejím následkům je zároveň přinucen se z městského bytu přestěhovat na rozestavěnou chalupu v lese, bez sociálního zázemí a finančních prostředků. Ve svých 49 letech se Tomáš rozhodl svůj život od základu změnit a vydal se cestou úspěšného tvoření a podpory nemocným. Vzpomíná si velice dobře na dobu a chvíle, kdy člověk leží na nemocničním lůžku se zavedenou kanylou chemoterapie v ruce a nepřítomným pohledem do stropu bez pozitivní podpory druhých.

Z tohoto důvodu se ve svých 49 letech rozhodl vydat svoji první knihu Poselství z druhého břehu Zkouška, kterou financuje ze svého invalidního důchodu. S úbytkem 35 kg ve špatném zdravotním stavu usedá do svého auta a rozjíždí se po celé ČR, kde navštěvuje onkologické kliniky a pozitivně se svoji knihou a keramickými andílky NADĚJE podporuje své spolu pacienty.

Následně zakládá nadační fond DOBŘÍ LIDÉ ČESKA  ve kterém vytvořil projekt pro nemocné děti po celé ČR. Adventní čokoládový kalendář splněných přání pod názvem : Veselé, láskou prosněžené Vánoce . V 51 letech vydává druhou knihu Poselství z druhého břehu Počátek a následně o rok později realizuje svoji divadelní hru RAKO - VINA aneb. Jak spolu umět ŽÍT www.dobrilideceska.cz. Natočil několik dokumentů a krásný videoklip s dětmi na podporu nemocných dětských klientů. Pořádá fotografické výstavy spojené s besedou po celé ČR.

V tomto roce 2019 realizuje nový nadační projekt : DĚTSKÝ VELIKONOČNÍ POZDRAV na který je opět natočen krásný videoklip společně s dětmi. Na podzim tohoto roku připravuje další vydání své třetí knihy PŘEPNI SE, výstavu velkoformátových fotografií v galerii AZYL a realizaci nového adventního kalendáře s novými pohádky prostřednictvím QR kódu.

Jeho vizí pro příští rok 2020 a zároveň i obrovským PŘÁNÍM je natočit napínaví pozitivní film, podle jeho prožitých skutečných událostí, který se bude jmenovat RAKO - VINA aneb. Jak spolu umět ŽÍT.


Zdroj: Tomáš Bursa