TOP 8 finalistky Miss České republiky jedou na Lipensko

10.09.2023

V pondělí 4. září při posledním vyřazování se zúžil počet finalistek Miss České republiky na konečných osm. 

Vybrat z původní TOP 12 nejprve TOP 10 a následně TOP 8, bylo pro organizátory, porotce i spolupracující partnery nesmírně těžké, protože všechny finalistky byly velmi krásné, chytré a šikovné. Navíc se mezi nimi vytvořila přátelská atmosféra a navzájem si pomáhaly a podporovaly se, a to na všech akcích, které v průběhu srpna společně absolvovaly.

Krátce po semifinále proběhlo první soustředění finalistek v Praze a Jablonci nad Nisou, jehož součástí bylo i první veřejné představení 13. srpna na výstavě bižuterie Křehká krása. Dívky zde poprvé vyšly na předváděcí molo a návštěvníci výstavy po celý víkend vybírali z vystavených fotek Tvář Křehké krásy, tedy dívku, která je z této dvanáctky nejvíc zaujala. 

Na pódiu také majitelka společnosti JSB Bijoux Jitka Baláková poprvé představila korunku pro letošní vítězku, kterou její společnost pro Miss ČR vyrábí. Po módní přehlídce, kdy finalistky předvedly promenádu v plavkách a tradiční "bílou armádu" – bílé džíny a bílá trička s logem Miss evokující boj za dobrou věc, tedy za charitativní projekt Počítače dětem - byla pořadateli výstavy oceněna dívka s číslem 9 Viktorie Louženská.

Necelý týden po návštěvě Jablonce nad Nisou se finalistky vydaly na benefiční večer na podporu projektu Počítače dětem, v němž byly všechny velmi aktivní již před semifinálovými koly. Slavnostní benefice se odehrála v Praze v restauraci na Střeleckém ostrově a pro více než stovku hostů – podnikatelů, manažerů a podporovatelů projektu pro sociálně znevýhodněné rodiny – dívky oblékly a předvedly šaty dvou módních návrhářek – koktejlové od Jenny Jeshko a svatební od Kláry Kornfeld a jejího ateliéru Klér. Po této velkolepé události došlo na první vyřazení a dvanáctku opustily první dvě dívky, Veronika Zajícová a Simona Dobrovolná.

První zářijový víkend dívky strávily v lázeňském městě Poděbrady, kde je čekalo plno dalších úkolů, procházka po lávce nad vodní hladinou, boxerský souboj nebo další módní přehlídka. A také boj o Tvář Poděbrad, tedy dívku, kterou návštěvníci ocenili nejvíce a díky ní nejvíce přispěli na další charitativní projekt. Vítězkou se po dramatickém finiši stala studentka gymnázia Barbora Burešová. A po návratu z Poděbrad dívky čekalo další vyhodnocení jejich aktivity a opět vyřazení dvou finalistek Marie Ančerlové a Lucie Vacíkové.

V konečné sestavě osmi superfinalistek dívky vyrážejí na další soustředění na Lipensko. Z oblíbené destinace cestovního ruchu na jihu Čech přijaly pozvání od několika partnerů a v průběhu týdne budou cestovat mezi Lipnem nad Vltavou, Dolní Vltavicí a Černou v Pošumaví a díky pohostinnosti místních podnikatelů v cestovním ruchu budou nejen trénovat finálovou choreografii a svoje volné disciplíny, ale také je čeká atraktivní program nabitý zážitky a zkušenostmi

Pokud je chcete potkat na Stezce korunami stromů, na parníku na přehradě, při pomáhání záchranářům nebo při nácviku plavby na jachtě či katamaránu, vydejte se tento týden na Lipensko.

A které dívky postoupily do TOP8? Jsou to:

  • 02 - Bára Sulanová
  • 03 - Patricie Fuxová
  • 04 - Barbora Burešová
  • 05 - Valerie Přecechtělová
  • 06 - Tereza Langrová
  • 09 - Viktorie Louženská
  • 10 - Anna Klempererová
  • 11 - Barbora Kusá

Finále Miss České republiky 2023 proběhne 18. října v divadle Apollo, sledovat jej můžete v přímém přenosu televize Nova na tn.cz, nebo přijďte podpořit finalistky přímo do divadla, vstupenky budou v prodeji v nejbližších dnech. Sledujte aktuální informace na:

Zdroj: TZ Miss České republiky

Foto: Ondřej Čapka

Zpracovala: Andrea Ježková