TPCA Beat festival vyhráli Big S

30.07.2018

Na léčbu handicapované Viktorky poputuje přes 120.000 Kč.

Slunečné počasí přilákalo na Kmochův ostrov více než 5800 tisíc lidí, kteří si celé sobotní odpoledne a noc užívali mix skvělé muziky hvězd hudebního nebe namíchané s talentovanými seskupeními z regionu. 

Na začátku diváky rozparádili legendární rockeři Abraxas se svými hity Karel drogy nebere nebo Nekonečné boogie, aby se po soutěži regionálních kapel objevil na pódiu kutnohorský písničkář Pekař. Jeho Bůh a další "pecky" potěšily zejména ženskou část publika. Hlavní hvězdy festivalu pak roztančily staré i mladé - nejdříve nestárnoucí legenda Žlutý pes s Ondřejem Hejmou a nakonec slovenští No Name.

V soutěži regionálních kapel o 50 tisíc korun na natočení vlastního alba zvítězila u diváků čáslavská partička Big S, která dostala v SMSkovém hlasování celkem 612 hlasů.
Charitativní rozměr festivalu pak podtrhlo předání výtěžku ze vstupného a prodeje festivalových předmětů rodičům pětileté Viktorky. Ta prodělala dětskou mozkovou obrnu a výtěžek pomůže jejím rodičům zaplatit speciální léčbu, která by jí mohla pomoci postavit se na vlastní nohy. 

Celkem se vybralo na vstupném přes 70 tisíc korun a další tisíce poputují k Viktorce z prodeje festivalových předmětů. Navíc se TPCA rozhodla léčbu statečné holčičky podpořit dalšími 50 tisíci korun z vlastního rozpočtu.

Zdroj: Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.  www.tpca.cz

FOTOGALERIE