Tradiční hudební festival zahájí léto v Jeseníkách

09.03.2020

Čtrnáctý ročník Klášterních hudebních slavností se koná od 28. června do 17. července 2020.

Zdá se, že festival Klášterní hudební slavnosti bude na začátku letních prázdnin ještě chvíli počítat, přestože školní lavice již osiří prázdnotou. Řízením osudu i náhody se totiž podařilo dramaturgii slavností postavit na zajímavých počtech.

Festival rozkročený mezi Šumperkem, Jeseníkem a Šternberkem totiž představí nejen vynikající sólisty, například Janu Bouškovou, Pavla Šporcla, Štěpána Raka, ale také duo Siempre Nuevo, přidá se etnické trio Bardolino a doplní je kvarteta Doležalovo a Epoque Quartet. Premiérově na festivalu vystoupí dechový soubor Alinde Quintet, pěvecké sexteto Canconeon, vášniví Cigánski Diabli s Jaroslavem Svěceným vytvoří sedmičlenné septeto a počty završí Philharmonia Octet Prague. Všechny uvedené pak trumfne Janáčkova filharmonie Ostrava s klavíristou Matyášem Novákem!

Klášterní hudební slavnosti již tradičně sází nejen na pestrou směsici hudebníků, ale i žánrů. Na své si přijdou jak milovníci velkých klasických koncertů pod klenbami kostelů a klášterů, tak příznivci komorní hudby v menších sálech, ale také fanoušci etnomusic, crossoveru a sběratelé spontánních hudebních zážitků pod hvězdným nebem.

Festival svou šíří nachází cestu ke stále početnějšímu publiku a letos se opět stane highlitem začínajícího léta v Jeseníkách. Záštitu nad festivalem opětovně převzala harfenistka Jana Boušková a podpořil jej hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Foto: PROTEXT