Trápí vás často bolesti žaludku, ekzémy, rýma nebo migrény? Možná máte histaminovou intoleranci

20.02.2024

Člověk trpí různými nemocemi a vlastně o tom ani neví. Jedině díky speciálním testům a po konzultaci s lékařem se může dozvědět, jakou mají stále opakující se problémy příčinu.

V posledních letech se lidé všech věkových kategorií potýkají s častými bolestmi břicha, které souvisí s křečemi, nadýmáním a průjmy. Do toho je trápí nevolnost, zvracení, migrény, vyrážky a otoky sliznice. K obtížným problémům se řadí i potíže s dýcháním a bušení srdce. Věřte, že mohou mít tyto zdánlivě běžné obtíže jiný důvod, než si myslíte. Třeba máte histaminovou intoleranci.

Co to je histamin?

Tato dusíkatá látka je pro lidské tělo přínosná a je klíčovým přenašečem informací do mozku, pomáhá hojit rány a podílí se na produkci žaludečních šťáv, dokonce reguluje růst. Histamin se však vyskytuje ve fermentovaných výrobcích nebo potravinách, které dlouho zrály či kvasily. Jedná se o zrající sýry, uzené maso, sušené klobásy, ryby v konzervě, čokoládu, ale také červené víno a whiskey. Pokud zvládne organismu jedince histamin zpracovat, rozštěpit, nic se neděje. A histaminová intolerance projevy? V opačném případě nastávají alergické reakce doprovázené silným bušením srdce, zvracením i nervovým zhroucením.

Zakročte včas a udělejte si test

Pokud vás trápí výše popsané příznaky, nechte si udělat test na histaminovou intoleranci. Vyšetření zahrnuje měření hladinu enzymu diaminoxidázy v krvi. Tato látka pomáhá histamin štěpit.

Klikněte na internetové stránky www.genx.cz, kde se o histaminové intoleranci vše potřebné dozvíte a můžete si zde zakoupit účinné doplňky stravy. Společnost GenX se zabývá laboratorními vyšetřeními na určených odběrových místech. Ihned po zakoupení vyšetření obdržíte informační e-mail s žádankou. Na vybraném odběrovém místě absolvujete odběr a do 14 pracovních dní se dozvíte výsledek.

komerční sděleni