Urologické problémy dnes dokáží řešit neinvazivní metody jako jsou rázové vlny

25.03.2021

Pokud máte nějaké urologické problémy, určitě nezapomínejte na to, že klíčová je vždy včasná diagnóza. Návštěva lékaře se zkrátka nemá odkládat, protože tím rozhodně nic nezískáte a stejně se nakonec budete muset objednat.

Potíže, které se zachytí ještě v zárodku, se potom totiž mnohem lépe léčí. Také léčba může být šetrnější, přičemž obecně dnes lze řadu urologických problémů, včetně třeba potíží s erekcí, řešit i neinvazivně moderními metodami.

Vyberte si kvalitní urologickou kliniku

Moderní medicína přináší celou řadu inovativních řešení, které dokáží podpořit naše zdraví. V prvé řadě je ale potřeba si vždy vybrat kvalitní kliniku, kde vám jsou schopni takové metody nabídnout. Špičkový urolog vám totiž vždy dokáže pomoci tou nejšetrnější metodou, která je k dispozici. Základem je ale vždy také kvalitní diagnóza, na podkladě které lze teprve určit nějakou léčbu. Nejčastěji se na urologii využívá:

  • Sonografického vyšetření
  • Odběru moči, krve či jiných tělních tekutin

Vyšetřit si můžete samozřejmě nechat na urologii také ejakulát, pokud je to potřeba ke stanovení diagnózy. Návštěvě urologie se rozhodně nikdy nevyhýbejte ani z preventivních důvodů, protože řada problémů nemusí být patrná na první pohled a když je reálně zjistíme, až když se začnou nějakým způsobem projevovat a obtěžovat nás, může už být zbytečně pozdě.

Metody moderní urologie

Pokud jsme v úvodu hovořili o moderních metodách, tak jednou z takových neinvazivních metod jsou rázové vlny. Taková léčba využívá rázovou vlnu ke stimulaci tvorby nových cév. To ji samo o sobě předurčuje k tomu, aby byla využívána pro léčbu vaskulární erektilní dysfunkce, tedy jednoho z nejčastějších problému mužů ve vyšším věku. Právě díky tomu, že se jedná o naprosto bezpečnou a neinvazivní metodu, není po jejím aplikování potřeba žádné rekonvalescence. To významně přispívá ke snášení takové léčby a k celkové pohodě pacienta.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com