Úspěch numizmatické výstavy Východočeského muzea si v Paříží vyžádal její pokračovaní

29.10.2019

Důležitým hráčem v rozšiřování povědomí o České republice ve Francii je jednoznačně České centrum v Paříži. Na stejné adrese spolu s ním sídlí také další české agentury jako CzechTourism a CzechTrade. S těmito institucemi se v rámci cesty do Francie setkali také zástupci Pardubického kraje, Destinační společnosti Východní Čechy a Východočeského muzea, které právě v prostorách Českého centra obnovilo numizmatickou výstavu "Od tolaru k dolaru."

"České centrum je velmi aktivní v rámci prezentace české kultury a to v rámci různých výstav, koncertů a akcí pro Francouze a krajany, kteří v Paříži žijí. Důležitou roli sehrává také v rámci propojování francouzských umělců pro jejich možnou prezentaci u nás. Jedou z těchto akci je také festival Frankoscény, který se každoročně koná v Pardubicích," uvedl hejtman Martin Netolický, který společně s ředitele Východočeského muzea Tomášem Libánkem a ředitelem Českého centra Jiřím Hnilicou znovuotevřel numizmatickou výstavu s názvem "Od tolaru k dolaru", která již v Paříži slavila velký úspěch, když ji během dvou dní vidělo téměř tisíc lidí.

České centrum v Paříži je součástí sítě, do které spadá dalších 22 příspěvkových organizací Ministerstva zahraničních věcí. Kromě samostatného pořádání výstav, koncertů a dalších kulturních akcí spolupracuje na řadě dalších aktivit včetně propojování divadelních souborů, hudebníků a umělců. Celkově ročně pořádá centrum 180 kulturních akcí. Velmi známým místem nejen pro krajany, ale také místní, je Paris Prague Jazz Club, ve kterém každý pátek České centrum organizuje koncerty především českých interpretů.

CzechTourism
S ředitelkou francouzské pobočky CzechTourismu Marií Muchovou byla řeč o možné prezentaci Pardubického kraje pro francouzské turisty, kterých v posledním roce dorazilo do České republiky na 290 tisíc. Tomu napomáhá také devět destinací, které jsou letecky propojené s Prahou. "Česká republika samozřejmě není pro Francouze na předních příčkách žebříčku, ale i tak po několika letech stagnace počet turistů narostl. Jedná se o tři skupiny, mezi kterými hrají prim starší lidí, poté páry přijíždějící většinou na prodloužené víkendy a následně mladí lidé, kteří jezdí především do Prahy za zábavou," uvedl hejtman Netolický, který se zajímal také o nastavení komunikace s Destinační společností Východní Čechy.