Úspěch v kuchyni vám zaručí i správně vybrané kuchyňské nože

31.01.2023

Závidíte různým kuchařským mistrům, jak to umí v kuchyni? Jejich ruce často tančí po ploše kuchyňské desky, jako by se narodili přímo s kuchyňským nožem v ruce. Napadlo vás ale, jak se na tomto úspěchu podílí správný výběr kuchyňských nožů?

Investice do dobrých nožů se vyplatí

Mnoho lidí neustále investuje do nových nožů. Nekoupí si nože kvalitní, neumí o ně pečovat, ani je nabrousit. Přitom mnohem výhodnější je investovat alespoň do třech až čtyřech kvalitních kuchyňských nožů a k nim si přikoupit příslušenství k nožům, díky kterému zabráníme jejich ztupení, poškození, a současně je dokážeme brousit jako profíci. Odborníci na nože v e-shopu Xinzuo.cz nabízí nože, díky kterým snadno povýšíte své amatérské vaření na profesionální. Výrobce nožů XinZuo z čínského města Yangjiang nabízí kuchyňské nože z kvalitní německé oceli a nože z damaškové oceli.

Kuchyňské nože mají různé funkce a tomu uzpůsobenou anatomii

Vyznáte se v nožích? Nebojte se, že se v nabídce ztratíte. Nepotřebujete desítky nožů. Navíc svoji kuchařskou výbavu máte možnost postupně doplňovat. Z čeho si tedy vybírat?

Tradičními noži do kuchyně jsou šéfkuchařské nože, dnes již univerzálně používané santoku nože na maso i zeleninu (případně nakiri nože bez špičky a gyuto nože), nože na chléb a pečivo, nože na krájení masa, steakové, vykosťovací a loupací nože. Určitě se hodí mít ve větším počtu malé víceúčelové nože. Využijete i sekáčky. Spíše specialitami pak jsou nože na sushi a univerzální nůž TAO.

Kvalitní sadou nožů nic nezkazíte

Levné sady nožů z hypermarketů nejsou správnou volbou, jak vybavit svoji kuchyň. Sady však rozhodně zatracovat nemusíte, protože Xinzuo.cz prodává takové, které vám nabídnou základní vybavení do kuchyně v top kvalitě. Nože jsou již většinou s magnetickým či zásuvným stojánkem. Mohou obsahovat i ocílku a kuchyňské nůžky. Další nože si pak lze dokupovat postupně.

Tyto sady kuchyňských nožů jsou oblíbenými luxusními dárky. Nevíte, jaký vybrat dárek k Valentýnovi a rozhodně neuznáváte nákupy zbytečností? Věnujte sadu kvalitních nožů. Kuchyňské nože se hodí i jako svatební dar či jiný hodnotnější dárek. A v sadě vypadá takový dárek nejlépe. Menším, ale užitečným dárkem může být příslušenství k nožům. Ať již jde o stojánky, magnetické lišty na nože, ocílky, brusné kameny, ale třeba i prkénka. Protože k dobrému noži patří krásné kuchyňské prkénko.

komerční sdělení