Úspěšné firmy si chrání své duševní vlastnictví: V roce 2022 to bude ještě jednodušší

30.12.2021

Úspěšné firmy spojuje důraz kladený na ochranu toho nejcennějšího co nabízejí svým zákazníkům - značky, designů a patentů, které je odlišují v očích spotřebitelů. Přes 20 % hodnoty firmy je tvořeno právě značkou (The Economist) a je to právě registrace ochranné známky, která poskytuje firmám efektivní možnost ochránit jedinečnost jejich značky.

Dovedete si představit možné škody, které by vaší firmě způsobil konkurent, který by vystupoval pod vaší značkou, s vaším designem, nebo s vaším technologickým řešením? Evropský Úřad pro Ochranu Duševního Vlastnictví (EUIPO) vidí tyto negativní efekty na tisících případů každý rok a také proto se rozhodl připravit grant pro podnikatele, v jehož rámci poskytuje až 2,250 € na ochranu duševního vlastnictví malých a středních podniků.

Předmětem ochrany duševního vlastnictví je umožnit firmám plně využívat výhod, které vyplývají z jejich inovativních a kreativních nápadů. Ať už jde o technologická řešení, nápaditý design nebo samotnou značku firmy, která se stala symbolem kvality pro zákazníky, je to právě ochrana duševního vlastnictví, která poskytuje nástroje pro efektivní ochranu těchto klíčových prvků úspěchu firmy.

EUIPO s grantem na podporu ochrany duševního vlastnictví pro malé a střední podniky přišel již v roce 2021 a to v podobě dotace 50% z ceny za registraci ochranné známky.

V roce 2022 plánuje EUIPO značně rozšířit tento program a to v následujících bodech:

  • Maximální příspěvek pro firmu se zvyšuje z 1,500 € na 2,250 €
  • Zrušení fixních termínů pro podání a schválení žádosti o grant, přičemž žádosti budou přijímány kontinuálně v období od 10 Ledna 2022 do 16 Prosince 2022
  • Širší nabídka poplatků na ochranu duševního vlastnictví, na které se vztahuje tento grant


Přesné znění tohoto grantu můžeme očekávat v nejbližších dnech na stránkách EUIPO.

Nevíte kde začít a zda je taková forma ochrany pro vaši firmu skutečně potřebná?

Nevadí, experti z týmu Trama vám moc rádi poradí. V roce 2021 jsme pomohli desítkám firem úspěšně získat zmiňovaný EUIPO grant a spolu jsme zaregistrovali přes 2,400 ochranných známek. Jednoduchý proces a zkušený tým, který se vždy snaží najít to nejlepší řešení pro každého klienta, jsou dva klíčové aspekty, které stojí za úspěchem tohoto startupu.

Vše o ochraně značky se můžete dočíst v Trademark Academy, kterou připravil tento zkušený tým specializující se na poskytování jednoduché, rychlé a cenově dostupné registrace ochranných známek.

V případě, že vás zmiňovaný EUIPO grant zaujal, podrobné informace o možnostech jak jej získat můžete najít na stránkách tramatm.cz.

komerční sdělení