Úspěšný český hokejista Adam Šilhán se gólově prosadil v 1. zápase za Kauno Baltu Ainiai

06.02.2021

Adam Šilhán začal nové angažmá v Litvě ve městě Kaunas, kde vstoupil do hokejového klubu Kauno Baltu Ainiai. Dne 4.2.2021 odehrál svůj první zápas. Ve 3. minutě utkání vstřelil svůj první gól za nový tým. 

Kdo je Adam Šilhán?

Adam se narodil ve šťastný den 01.01.2000. Se sportem začal ve svém rodném městě ve Stříbře, kde ve věku 8 let začal hrát lední hokej a také hokejbal za tým HC Buldoci Stříbro pod vedením dvojice trenérů - Jan a Václav Šůcha.

Pak přestoupil s hokejem do Tachova, kde pod vedením trenéra Marka Brzobohatého neustále zdokonaloval své hokejové dovednosti. V osmé třídě přestoupil do HC Škoda Plzeň.

Dále pokračoval v kariéře hráče hokejbalu, kdy se mu podařilo nominovat se na mistrovství světa v hokejbale v kategorii U16, které se konalo v roce 2016 v Anglii ve městě Sheffield. S reprezentačním týmem vybojoval 4. místo.

Na dalším šampionátu v roce 2018 v kategorii U 18 v Kanadě ve městě St. Johns se mu podařilo získat 2. místo, takže jako hokejbalista přivezl do České republiky cennou stříbrnou medaili.

V Plzni se stal mistrem České republiky v hokeji v kategorii staršího dorostu v roce 2017, kdy plzeňští Indiáni vyhráli národní titul v ledním hokeji.

Adam Šilhán dále pokračoval v hokeji v Plzni až do svých 19 let a rovněž v hokejbale za tým HC Buldoci Stříbro a také za klub HBC Plzeň.

Po ukončení studia v Plzni se pokusil prosadit v kategorii muži v ledním hokeji. Probojoval se do týmu HC Trhači Kadaň, kde své působení ukončil na podzim roku 2019. Pak se pokoušel prosadit v Německu ve městě Bayreuth, kde vzhledem k celosvětové pandemii COVID angažmá skončilo. Následně hrál za klub HC Cheb do října 2020.

Hokejová mise v Litvě

V současné době si Adam Šilhán našel angažmá v Litvě ve městě Kaunas, kde vstoupil do klubu Kauno Baltu Ainiai.

Za nový tým odehrál Adam dne 4.2.2021 svůj první zápas a ihned skóroval. Ve 3. minutě utkání při přesilové hře vstřelil svůj první gól za nový tým.

Gratulujeme!