Uvažujete o zvětšení prsou neboli augmentaci? V tom případě upřednostněte kvalitu před cenou. Vyplatí se to!

31.08.2022

Nelíbí se vám velikost vašich ňader a přemýšlíte, že podstoupíte augmentaci, cena se vám však zdá příliš vysoká? Nesnažte se najít to nejlevnější řešení. Toto rozhodnutí by se vám v konečném výsledku mohlo o dost prodražit. A už vůbec neriskujte své zdraví tím, že se zákrok rozhodnete provést v některých rozvojových zemí.

Turistika za levnějšími lékařskými výkony je oblíbená, ale riskantní

S rozvojem letecké dopravy, nastal rozkvět cestování nejen za památkami, ale i za placenou lékařskou péčí. To se však může v mnohých případech velmi nevyplatit. Populární jsou těmito službami rozvojové země, které nabízejí levné zákroky a s chirurgickými či stomatologickými ordinacemi se lze na určitých místech setkat téměř všude. Ovšem pozor. Ne vždy jsou kliniky opravdu dobře vybaveny, splňují všechny nutné zdravotní a hygienické standardy a personál je dostatečně kvalifikovaný. Vaši operaci může sice provádět doktor, ale s úplně jinou atestací. Nebo se o doktora ani jednat nemusí.

Kvalitní klinika vás ušetří mnoho problémů v budoucnosti

Na výběru kliniky záleží. Vzhledem k tomu, že se jedná o vaše zdraví a váš vzhled, volte raději certifikovaná pracoviště v České republice. Pokud totiž zůstanete na její půdě, budete mít mnohem větší jistotu toho, že budou dodržena všechna pravidla, která dodržena býti mají.

Ovšem i pak se rozhodujte zodpovědně. Jak se personál chová, jaké pocity si odnesete a jakou zdravotní péči obdržíte, je velmi důležité. I psychický stav a s ním související imunita mohou pomoci s následným hojením. Jistota toho, že jste v dobrých a příjemných rukách, je k nezaplacení.

Jak poznat kvalitní kliniku

  • Základem jsou lékaři.

Ti by měli mít atestaci v oboru plastické chirurgie. Délku praxe, pak můžete jednoduše určit i podle toho, jak dlouhá doba uplynula právě od udělení této atestace. Různé přídavné certifikáty zase značí to, jak moc se chirurg zajímá o novinky a technologická zlepšení v oboru. Ovšem pozor. Certifikáty nejsou platnými důkazy o tom, že se jedná o lékaře v daném oboru. Tou je jen a jen atestace.

  • I první dojem je důležitý.

I to, jak vám odpoví na e-mail či na telefonát, fotografie z prostředí kliniky i výčet lékařských přístrojů, které se k různým zákrokům používají, může v rozhodování pomoci. Nezapomínejte ani na osobní reference od důvěryhodných osob.

  • Osobní konzultace by neměla chybět.

Lékař by vám měl věnovat dostatek času a důkladně s vámi probrat vaše představy, jejich realizovatelnost, upozornit vás na problémy, ukázat dostatek empatie i vysvětlit možnosti, jak váš problém řešit.

  • Zázemí a pooperační péči nepodceňujte.

Ač operace může trvat jen hodinu, na klinice strávíte celou noc. Poté by vás měli zvát na pravidelné kontroly, aby se předešlo nechtěným problémům.

Co ještě ovlivňuje cenu augmentace

I to, jaký implantát si zvolíte, je důležitou součástí výsledné ceny.

  • Kulaté implantáty vám zajistí atraktivní dekolt. Jsou populárnější a levnější variantou.

  • Kapkovité či anatomické implantáty vytvářejí přirozenější dojem a jsou dražší.

  • I značka může přidat na ceně. Je však vždy lepší volit ty zavedené. Na každou z nich se také vztahuje jiná záruka v případě komplikací. Je proto dobré, se o tomto informovat předem.

  • Dodatečné služby jako je nadstandardní kvalita použitých materiálů, pooperační péče, použité technologie i vytvoření celkové pohody a komfortu klientky, jsou pro kliniku náročným výdajem. A to se může odrazit v tom kolik za služby zaplatíte.

Když se financí nedostává, pomohou i splátky

Někdy se však cena zdá příliš vysoká. Vy se však vzdávat kvalitního ošetření nemusíte. Zkuste se přímo na pracovištích zeptat na možnosti splátek. Některé renomované kliniky tuto možnost nabízejí. Možná je to lepší řešení než slevovat ze svých představ.

Také zastáváte heslo, že nejste dost bohatí, abyste kupovali levné věci? Napište nám své zkušenosti do komentářů.

komerční sdělení