Už jste se někdy zúčastnili aukce starožitností?

29.03.2024

Máte doma staré šperky po babičce? A víte, že na nich můžete vydělat? Stačí, když je nabídnete do aukce!

Nejenom půdy skrývají poklady. Starožitné obrazy, sošky, mince a šperkovnice. Mnohdy na ně po celá desetiletí sedá prach. Přitom stačí tak málo. Prach setřít a tyto vzácné kousky nabídnout k prodeji. A kde sehnat kupce? Na parkovištích to není. Ba ani na internetových bazarech. Zde možná i prodáte, ale za pakatel. Pokud za svou starožitnost chcete získat nejvyšší možnou cenu, nabídněte ji nějaké aukční síni.

Na koho se obrátit?

Velmi renomovanou je například galerie Graciano, jejíž kamenné pobočky se nachází v Praze a Brně, pořádající v pravidelných intervalech aukce starožitností, mincí i aukce obrazů, a to jak těch fyzických, tak virtuálních. Co musíte udělat pro to, abyste se jich mohli zúčastnit?

Co pro to budete muset udělat?

V první řadě bude zapotřebí aukční síň oslovit, ideálně prostřednictvím k tomu určeného formuláře, který je k dispozici na stránkách graciano.cz (záložka chci prodat). V něm dílo, které chcete nabídnout do aukce, popíšete. Ještě před tím ho vyfotíte a jeho fotografii přiložíte do formuláře. Specialisté síně cennost posoudí a zdarma ocení, a pokud bude splňovat aukční kritéria, zorganizují i samotnou dražbu. Vy coby prodávající se nebudete muset o nic starat. Příprava dražby včetně shromáždění vydražených peněž bude úkolem aukční síně.

Šperky, obrazy, mince a bankovky

Tímto způsobem je možné prodat šperky, obrazy, mince i bankovky. V podstatě vše, co má nějakou historickou hodnotu. Galerie spolupracuje s těmi největšími specialisty v oboru, kteří jsou schopni vaše dílo vydražit za nejvyšší cenu. Další její výhodou je široká síť jejích klientů, a nejenom českých, ale i těch zahraničních, kteří jsou ochotni si za pěkný kousek i připlatit. A co vy víte. Třeba jejich sbírku obohatí i ten váš. Pokud peníze potřebujete hned, můžete zvolit i výkup v hotovosti. 

komerční sdělení