Veronika Zajícová bojovala na mistrovství Francie v grapplingu. Stala se vicemistryní Francie v No-Gi disciplíně

26.09.2023

Veronika Zajícová bojovala 17.9.2023 v Paříži na mistrovství Francie v grapplingu v několika kategoriích a disciplínách. Byly to zatím asi nejkrutější boje a největší výzva v jejím životě. Pořadatelé ji totiž den před zápasy ve dvou ze čtyřech kategorií přesunuli do těžší váhové kategorie, protože ve Veroničiných kategoriích neměli soupeřky. 

Samozřejmě to Veronika nemusela přijmout. Ona však tuto výzvu přijala.

Kruté boje v Paříži

Veronika má váhu cca 54kg a byla otevřena kategorie 71kg+. V této kategorii byla i děvčata s váhou 85kg

Verče jsem řekl, že pokud do toho půjde, tak ať je připravena se kdykoliv během boje vzdát. Ať neriskuje zranění, protože to za to nestojí.

Její nejtěžší protivnice Betsab Adokotce s modrým páskem se hned od začátku vrhla do boje vší silou a váhou na Veroniku ve snaze ji shodit na zem, což se jí po chvíli také povedlo. 

Verča však zkušeně využila dynamiky soupeřčina těla a podařilo se jí soupeřku přetočit a dostat se na ni nahoru. Veronika v rámci tréninku mívá za sparing partnery chlapy a často o hodně těžší než je ona sama.

Nicméně, ukončit tak těžkého soupeře není jednoduché. Ve druhé polovině kola se soupeřce podařilo přetočit nahoru na Veroniku a tam se jí snažila upáčit. Verča však vydržela až do konce a kolo tak skončilo nerozhodně. Následovalo proto prodloužení, ve kterém soupeřka zvítězila na body 4:0.

Nutno říci, že Verča svým statečným přístupem, odhodlaností a nakonec i šikovností s jakou boj odzápasila, si získala ovace a sympatie francouzského publika. Přestože Veroničina soupeřka byla Francouzka, vyvolávalo místní publikum Veroničino jméno a dokonce dělali i tzv. "mexickou vlnu". Sympatie publika už zůstaly na Veroničině straně až do konce.

Veronika v těchto dvou "extrémních" kategoriích sice nezvítězila ani s ostatními soupeřkami, ale "přežila" ve zdraví a získala přezdívku "Extra strong".

Veronika vyhrála zápas o stříbro v No-Gi disciplíně

Ve druhých dvou disciplínách No-Gi, kde ji už byly soupeřky váhově bližší, vybojovala stříbro. Drobná komplikace sice nastala, když ji soupeřka Zelda-Rose Barbe při boji o stříbro hned na začátku "dala koleno", což je nepovolený úder. 

V grapplingu se nesmějí používat žádné údery ani kopy. V další části zápasu na Verču zase zkoušela nějaký kung-fu styl, který by se asi dal nejlépe nazvat "kudlanka". Verču to ale po přechozích těžkých bojích už nemohlo rozházet. Zápas o stříbro vyhrála a stala se tak vicemistryní Francie.

V boji o zlato bohužel prohrála těsně na body se soupeřkou Laure Isabelle Dechaume. A to v prodloužení, protože hlavní zápas skončil nerozhodně.

Veronika na tomto turnaji dokázala, že má srdce bojovníka a sportovního ducha. Šla do zápasů, kde věděla, že nemá moc šancí. Na druhou stranu získala neocenitelné zkušenosti. Také má přislíben na příštím turnaji "Superfight"(sledovaný a promovaný zápas), ovšem prý s "přiměřenější" soupeřkou.

Honza Vavřička

Zdroj: FB manažera Veroniky Zajícové

Oficiální web Veroniky Zajícové: 

https://www.veronikazajicova.com